Zmiany w Kodeksie pracy 2022. Jak będzie wyglądać praca zdalna? Poznaj zapisy projektu ustawy, który przyjął rząd

Rada Ministrów przyjęła 24 maja 2022 r. projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy. Praca zdalna w prawnych regulacjach znajdzie się już na stałe i będzie miała w kodeksie swoją definicję. Jeden z zapisów przewiduje, że pracodawca będzie musiał uwzględnić wniosek o wykonywanie pracy zdalnej złożony przez pracownicę w ciąży oraz pracownika wychowującego dziecko do ukończenia przez nie 4. roku życia.


Inne artykuły

"Interwencja". "Auto będzie gotowe do końca tygodnia". Mechanik mówi tak od roku

Dariusz Jodłowski od ponad roku czeka na naprawę swojego bmw. Remont silnika miał potrwać dwa miesiące i kosztować 9 tys. zł. Mężczyzna zapłacił ponad połowę tej kwoty, ale efektów pracy brak. - Dzwonię do mechanika nawet codziennie i słyszę to samo: że on naprawia i auto będzie na piątek lub sobotę - opowiada. Materiał programu Interwencja.

Data publikacji: 25-05-2022

Lubelskie. Uciekał przed policją autem na minuty. Rozbił je na... ławce

Osiemnaście wykroczeń naliczyli policjanci, którzy ścigali 19-latka uciekającego autem z wypożyczalni po ulicach Parczewa (woj. lubelskie). Mężczyzna, widząc blokadę, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w latarnię i wylądował na... ławce. Został ujęty podczas ucieczki pieszo. Kierowca był pod wpływem narkotyków. Grozi mu 5 lat więzienia. Zapłaci też 10 tys. zł grzywny.

Data publikacji: 25-05-2022

Iwan Wyrypajew został obywatelem RP. "Żegnam się z moim rosyjskim obywatelstwem"

Dzisiaj zostałem obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej - oświadczył w mediach społecznościowych urodzony w Rosji reżyser, aktor i dramatopisarz Iwan Wyrypajew. Nadal będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby uwolnić Rosjan od tej strasznej niewoli i tyranii, w której żyją od wielu, wielu lat - zapewnił.

Data publikacji: 25-05-2022

Pogrzeb Jerzego Treli. "Kultura polska poniosła prawdziwie niepowetowaną stratę"

Ufam, że Jerzy Trela pozostanie w pamięci potomnych jako wzór artysty, całym swoim sercem, talentem i kunsztem służącego prawdzie, dobru i pięknu – napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników pogrzebu aktora Jerzego Treli.

Data publikacji: 25-05-2022

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Pisarka zginęła w pożarze

W nocy z niedzieli na poniedziałek w pożarze domu w Nowych Załubicach k. Warszawy zginęła czołowa polska pisarka nurtu fantasy Maja Lidia Kossakowska, laureatka wielu nagród literackich. O jej śmierci poinformowało czasopismo Nowa Fantastyka.

Data publikacji: 25-05-2022