Zderzenie czterech aut z 10 osobami. W jednym z nich 7-miesięczne niemowlę

Cztery auta zderzyły się w czwartek niedaleko Olsztyna na drodze krajowej nr 51. Pojazdami podróżowało w sumie 10 osób w tym siedmiomiesięczne dziecko. Niemowlęciu nic się nie stało - ustaliła wstępnie policja. Ranne zostały jednak cztery inne osoby. Droga została całkowicie zablokowana na kilka godzin.


Inne artykuły

Tworzyli malowidła podczas halucynacji? Nowe badania nad prehistorycznymi artystami

Prehistoryczni artyści celowo zapuszczali się do zubożałych w tlen jaskiń, by doświadczać halucynacji w chwili opuszczania ciała, a część ich malunków to efekt tych wizji - twierdzą izraelscy naukowcy na podstawie wyników przeprowadzonych badań.

Data publikacji: 23-04-2021

Superkomputery przeczytały najstarszą Biblię świata. Pomagają rozwikłać zagadkę autorów

Badacze zeskanowali tzw. Rękopisy z Qumran, czyli najstarsze znane biblijne manuskrypty. Specjalny program komputerowy miał wychwycić detale, których ludzie nie są w stanie dostrzec. Dzięki uczącym się maszynom wiemy nieco więcej o autorach tekstu.

Data publikacji: 23-04-2021

Uniwersytet każe studentom ściągnąć flagi LGBT. Grozi wyrzuceniem z akademika

Władze Uniwersytetu w Cambridge wezwały studentów do zdjęcia z okien akademika wszelkich plakatów i bannerów. Są wśród nich tęczowe flagi, plansze protestu klimatycznego i agitacja wyborcza. Studenci argumentują to swoim prawem do wolności słowa. Uczelnia zasłania się regulaminem dormitoriów.

Data publikacji: 23-04-2021

Apex Legends – zbliża się wersja mobilna

Rynek gier mobilnych to dziś potężny biznes, który generuje miliardy dolarów. Nic więc dziwnego, że najwięksi gracze rynkowi coraz odważniej wchodzą ze swoimi produkcjami na urządzenia mobilne. Niedługo na naszych smartfonach zagramy w grę Apex Legens, w którą zagrało już ponad...

Data publikacji: 23-04-2021

Resident Alien - nowa tożsamość i moralny dylemat

„Resident Alien” to amerykański serial utrzymany w konwencji dramatu science fiction. Produkcja opowiada o kosmicie, który trafia na Ziemię i przybiera tożsamość emerytowanego lekarza. Nie wszystko idzie jednak po jego myśli... Tytuł oryginalny: Resident AlienGatunek: Dramat / Sc...

Data publikacji: 23-04-2021