Wrocław. Wypadek na A4. Ciężarówka uderzyła w pługopiaskarkę

Pomiędzy węzłami Brzeg a Brzezimierz doszło w poniedziałek rano do zderzenia ciężarówki i pługosolarki, a odłamki pojazdów uszkodziły dwa kolejne auta osobowe - przekazał polsatnews.pl asp. Łukasz Porębski z policji w Strzelinie.


Inne artykuły

Maciej Kossowski nie żyje. Śpiewał hit "Dwudziestolatki", zmarł w samotności

W wieku 85 lat zmarł Maciej Kossowski, piosenkarz i kompozytor, który wylansował piosenki takie, jak Dwudziestolatki i Wakacje z blondynką. Artysta mieszkający od kilkudziesięciu lat w USA zmarł osamotniony, bez rodziny i przyjaciół. Historię ostatnich lat jego życia opisał w liście sąsiad, który skontaktował się z polonijnymi dziennikarzami. Mike stał się pustelnikiem - opisał.

Data publikacji: 22-11-2022

USA: Nie żyje Aaron Carter. Piosenkarz miał 34 lata

Aaron Carter, piosenkarz i brat członka Backstreet Boys, Nicka Cartera, zmarł w wieku 34 lat. Przedstawiciel piosenkarza potwierdził wiadomość agencji prasowej PA i powiedział, że służby ustalają przyczynę śmierci.

Data publikacji: 22-11-2022

Brazylia: Gwiazda serialu "Niewolnica Isaura" Lucelia Santos została ministrem

Lucelia Santos, odtwórczyni głównej roli w serialu Niewolnica Isaura, który w latach 80. XX wieku bił w Polsce rekordy popularności, objęła funkcję ministerialną w brazylijskim rządzie. Będzie współodpowiedzialna za funkcjonowanie resortu kultury.

Data publikacji: 22-11-2022

Pracownicy 50+ są dziś cenieni i poszukiwani na rynku pracy. Na jakie ulgi i dofinansowanie może liczyć pracodawca?

Minęły już czasy, gdy pracodawcy nie chcieli zatrudniać osób powyżej 50. roku życia, myśląc o nich jedynie, jak o przyszłych emerytach. Dziś silversi to pełni życia, wysoce wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, którzy wolą zawodową stabilizację i nie traktują pracodawcy, jak trampoliny do lepszej posady. Firmy powinny wykorzystać czas, gdy państwo wciąż tak mocno wspiera zatrudnienie 50+ oferowanymi dofinansowaniami i preferencjami w prawie pracy.

Data publikacji: 22-11-2022

To już pewne. Rekordowe dwie podwyżki płacy minimalnej. Ile wyniosą minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa po podwyżce?

Rząd zaplanował na 2023 roku dwie podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej. Ich podwyżki są jeszcze wyższe, niż się spodziewano. Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów zaakceptowano rozporządzenie, które stanowi, iż od 1 stycznia 2023 r. najniższe wynagrodzenie za pracę wyniesie 3490 zł, a minimalna stawka godzinowa - 22,80 zł. Druga podwyżka płacy minimalnej nastąpi w przyszłym roku od 1 lipca. Oto szczegóły.

Data publikacji: 22-11-2022