Wrocław: drogowy "slalom gigant". Jak się w tym odnaleźć?

Uliczny tor przeszkód stał się we Wrocławiu sposobem na bezpieczną jazdę. Słupki, wysepki i inne drogowe wynalazki mają skłonić kierowców jadących ulicą Rakowiecką, by zdjęli nogę z gazu. Mieszkańcy, którzy prosili o poprawę bezpieczeństwa wokół ich domów, mają mieszane uczucia, bo dwupasmowa droga stała się teraz dość wąskim przejazdem.


Inne artykuły

Zmarł J.J.Lionel - piosenkarz, który śpiewał słynne "Kaczuszki"

J.J.Lionel, belgijski piosenkarz, który w latach 80. śpiewał słynne Kaczuszki, zmarł we wtorek w Comines-Warneton w wieku 72 lat - podały w środę media. Bez piosenki tej i charakterystycznego tańca nie mogły się obyć się wesela czy uroczystości rodzinne w wielu krajach.

Data publikacji: 18-07-2020

Klasa disco polo już pełna. Start we wrześniu

To ma być kuźnia talentów. W liceum w Michałowie na Podlasiu od września ruszy klasa z profilem disco polo. Zajęcia mają prowadzić gwiazdy. Przyjęto wszystkich 27 chętnych. Władze miejscowości mają nadzieję, że szkoła, której niedawno groziło zamknięcie, znów przyciągnie młodych ludzi.

Data publikacji: 18-07-2020

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor walczył z nowotworem

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki - reżyser oraz aktor teatralny i filmowy, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie i były rektor tej uczelni. W czerwcu ujawnił, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Informację o śmierci aktora potwierdziła Polsat News jego córka.

Data publikacji: 18-07-2020

Mandaryna i Michał Wiśniewski znowu razem! Jak to możliwe?

Michał Wiśniewski i Mandaryna tworzyli niegdyś jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Początkowo Mandaryna pracowała jako choreograf oraz tancerka zespołu Ich Troje, a później stała się również piosenkarką. Wkrótce okazało się, że ją oraz lidera zespołu łączy głębokie...

Data publikacji: 18-07-2020

„Zenek” - film o królu disco polo trafi na Netflixa!

Kinowa premiera filmu „Zenek” odbyła się tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. W związku z tym, niedługo po pojawieniu się w kinach, produkcja trafiła na platformę streamingową TVP. Za dostęp do filmu przez 24 godziny w serwisie vod.tvp.pl trzeba było zapłacić 23 zł przy płatności on...

Data publikacji: 18-07-2020