Wołyń (2016) - tragiczna historia Polaków

Historia naszego kraju nie należy do najłatwiejszych. Znajdziemy w niej sporo dramatycznych wydarzeń i tragedii, które nawet po latach mogą mrozić krew w żyłach. Jednym z najtragiczniejszych zdarzeń w naszej historii jest rzeź wołyńska, o której opowiada film pod tytułem "Wołyń". ...


Inne artykuły

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 08-09-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 08-09-2020

SBB wraca na festiwal w Opolu. Słynna grupa będzie świętować jubileusz 50-lecia. Transmisja koncertu na TVP Kultura

Zespół SBB wraca na festiwal w Opolu. Słynna grupa wystąpi tu pierwszy raz od... 1976 roku. Jubileuszowy koncert z specjalnymi gośćmi odbędzie się w poniedziałek, 7 września. Transmitowany będzie na antenie TVP Kultura.

Data publikacji: 08-09-2020

Filmowa biografia Wojciecha Korfantego. Film o słynnym Górnoślązaku chce wyprodukować marszałek województwa. Jest już wniosek do budżetu

Marszałek woj. śląskiego chce wyprodukować film fabularny. Temat to biografia Wojciecha Korfantego. Jest już nawet wniosek komisji kultury w tej sprawie, który ma zostać uwzględniony podczas planowania przyszłorocznego budżetu województwa. Jego autorzy szacują, że – w skali kilku lat – potrzebna na to będzie kwota w przedziale od 12 do 30 mln zł.

Data publikacji: 08-09-2020

HOROSKOP dzienny na wtorek, 8.09.2020. HOROSKOP na dziś: wodnik, ryby, lew. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy? 8 września

Horoskop dzienny 2020 na wtorek 8 września. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka.

Data publikacji: 08-09-2020