Wojna w Ukrainie. Rada Najwyższa zakazała rozpowszechniania rosyjskiej kultury

Ukraiński parlament zakazał publicznego odtwarzania muzyki pochodzącej z Rosji. Zablokowano także import książek z Rosji i Białorusi - podał portal Ukrinform. Obostrzenia mają obowiązywać do czasu wyzwolenia terytoriów okupowanych.


Inne artykuły

Włochy. Kanadyjski laureat Oscara Paul Haggis aresztowany pod zarzutem przemocy seksualnej

Kanadyjski reżyser i scenarzysta, laureat Oscara Paul Haggis został w niedzielę aresztowany w Apulii we Włoszech pod zarzutem przemocy seksualnej. Prokuratura poinformowała, że 69-letni Haggis, uczestniczący w festiwalu filmowym, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety, którą następnie zostawił w złym stanie na lotnisku w Brindisi.

Data publikacji: 20-06-2022

W tych dniach spodziewaj się wypłat czternastej emerytury 2022. Znamy terminy przelewów [19.06.2022]

W tych dniach spodziewaj się wypłat czternastej emerytury 2022. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy prawdopodobnie ruszą wypłaty nowych "czternastek".

Data publikacji: 20-06-2022

To warto włożyć do portfela, żeby przyciągnąć do siebie pieniądze. Takie są przesądy o bogactwie [19.06.2022]

Kto nie chciałby mieć portfela wypchanego pieniędzmi. Sprawdzamy, jakie są największe przesądy związane z pieniędzmi. Co przynosi bogactwo i finansowe szczęście a co może odpycha pieniądze od naszego portfela? Zobacz listę najciekawszych przesądów o pieniądzach i bogactwie w naszej galerii.

Data publikacji: 20-06-2022

"Interwencja". Rolnik wypowiedział wojnę motocrossowcom. Rozjeżdżają mu pola

Rolnik i sadownik z Podkarpacia wypowiedział wojnę motocrossowcom, którzy zorganizowali sobie rajd po jego polach, niszcząc uprawy. Mężczyzna nagrał ich i ruszył w pościg. Teraz szuka sprawców m.in. za pomocą internetu. Problem z motocrossowcami oraz użytkownikami quadów mają także inni rolnicy oraz leśnicy. - Nie ma miękkiej gry między nimi a nami - mów jeden z nich reporterowi Interwencji.

Data publikacji: 20-06-2022

Świętokrzyskie. Tragiczny finał leśnej wyprawy quadem. Kierowca zginął po zderzeniu z drzewem

36-latek wjechał quadem do lasu pod Kielcami mimo zakazu. Rozbił się o drzewo i zginął. - Z przykrością muszę stwierdzić ze fani off-roadu urządzają swego rodzaju wyścigi czy eksploracje terenów leśnych - zauważył Piotr Fitas z nadleśnictwa Suchedniów.

Data publikacji: 20-06-2022