Wojna w Ukrainie. Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

W konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy, przeprowadzony pod hasłem Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy zwyciężył znaczek przedstawiający czołg, holowany przez ciągnik, na tle ukraińskich barw narodowych – poinformował dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski.


Inne artykuły

Zespół BTS zawiesza działalność. Muzycy chcą skupić się na sobie

Muzycy BTS, popularnego na całym świcie południowokoreańskiego boysbandu ogłosili we wtorek, że zrobią sobie przerwę, by skupić się na solowych projektach. Decyzja oburzyła fanów zespołu. Grupa BTS liczy siedmiu członków.

Data publikacji: 16-06-2022

Nowe święto państwowe obchodzone 20 czerwca. Czy to oznacza, że pracownicy i uczniowie mogą liczyć na dodatkowy dzień wolny?

Nowe święto państwowe, a konkretnie Narodowy Dzień Powstań Śląskich będziemy obchodzić 20 czerwca. We wtorek, 7 czerwca prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisze ustawę w tej sprawie. Jak podkreślił Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP „ta zgłoszona przez prezydenta inicjatywa została przyjęta w parlamencie w dużym narodowym konsensusie”. Czy nowe święto oznacza dodatkowy dzień wolny od pracy i szkoły? Sprawdzamy.

Data publikacji: 16-06-2022

Zmiana nazwiska po ślubie. Te ważne dokumenty, które trzeba wymienić po zmianie stanu cywilnego. Ile to kosztuje?

Czy zmiana nazwiska po ślubie jest konieczna? Nie. Coraz więcej młodych mężatek nie decyduje się na przyjęcie nazwiska męża, zdarza się również, że to panowie po ślubie zaczynają nosić nazwisko swojej żony. Jednak wciąż wiele osób decyduje się na ten krok i po ślubie zmienia nazwisko. Jakie formalności nas w związku z tym czekają, jakie dokumenty trzeba wymienić, ile mamy na to czasu i ile to wszystko kosztuje?

Data publikacji: 16-06-2022

Lubelskie. Tragiczna doba: Zginął motocyklista, który uderzył w krawężnik. Dziewięć osób rannych

- Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do ośmiu wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób, a jedna zginęła - przekazał w niedzielę mł. asp. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie. Śmieć poniósł 39-latek jadący motocyklem marki XTR bez kasku ochronnego.

Data publikacji: 16-06-2022

Wojna w Ukrainie. Zełenski do Scholza: Nie da się balansować między Rosją a Ukrainą

Potrzebujemy zapewnienia od kanclerza Scholza, że Niemcy wspierają Ukrainę. On i jego rząd muszą się zdecydować - powiedział Wołodymyr Zełenski w poniedziałek telewizji ZDF w Kijowie. Nie należy próbować balansować między Ukrainą a relacjami z Rosją - podkreślił prezydent Ukrainy w wywiadzie dla heute-journal.

Data publikacji: 16-06-2022