Wojna na Ukrainie 2022 na żywo. Najnowsze informacje - relacja

Trwa kontrofensywa wojsk Ukrainy. W niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał, że miasto Łyman w obwodzie donieckim na wschodzie kraju zostało w pełni oczyszczone z rosyjskich wojsk. To ważny węzeł kolejowy, a odbicie miasta pozwala ukraińskim siłom zacząć operację na rzecz wyzwolenia sąsiedniego obwodu ługańskiego. Znaczące sukcesy wojska Ukrainy odnoszą także w obwodzie chersońskim na południu kraju.


Inne artykuły

W Starym Sączu spłonął budynek, samochód, traktor. Właścicielka wymagała pomocy medycznej

W niedzielę, 2 października, ogień rozszalał się w jednej z posesji przy ul. Piłsudskiego w Starym Sączu. Zarzewie groźnego pożaru było w budynku gospodarczym, ale obok stał dom i inne obiekty. Do walki z ogniem strażacy PSP i OSP ruszyli sześcioma zastępami. Pomimo ich ofiarności i szybkości działania żywioł wyrządził znaczne straty.

Data publikacji: 03-10-2022

Dolny Śląsk. Ciągnik rozpadł się na dwie części. Wjechał na skrzyżowanie

Kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą wjechał na skrzyżowanie w Koźlicach na Dolnym Śląsku. Doszło wtedy do zderzenia z nadjeżdżającą osobową toyotą. Uderzenie było tak silne, że traktor rozpadł się na dwie części. Kierowcy trafili do szpitala. Z kolei na Lubelszczyźnie traktorzystę, który odwrócił się na chwilę, przygniotła maszyna.

Data publikacji: 03-10-2022

Lubelskie. Volkswagen uderzył w drzewo. Nie żyje dwóch mężczyzn

Tragedia na trasie Chyże - Bełżec w powiecie tomaszowskim na Lubelszczyźnie. Prowadzony przez 24-latka Volkswagen Passat zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu, 17-letni pasażer został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Przyczynę wypadku ustala policja.

Data publikacji: 03-10-2022

"Przysiągłem, że tu przyjadę. I jestem". Arnold Schwarzenegger w Auschwitz

- Widzicie, jaką różnicę może zrobić upływ czasu jednego pokolenia - mówił aktor Arnold Schwarzenegger podczas wizyty w oświęcimskim Centrum Żydowskim. Wspominał trudną historię swojej rodziny - jego ojciec walczył po stronie nazistów. Spotkał się również m.in. z ocalałą z Holokaustu Lidią Maksymowicz. - Obiecuję, to nie ostatni raz. Jeszcze tu wrócę - dodał, nawiązując do cytatu z Terminatora.

Data publikacji: 03-10-2022

Nie żyje raper Coolio. Autor "Gangsta's Paradise" miał 59 lat

Raper Coolio, zdobywca nagrody Grammy, nie żyje. Artysta zmarł w swoim domu. Portal TMZ powołując się na menedżera muzyka przekazał, że Coolio zmarł na atak serca. Miał 59 lat.

Data publikacji: 03-10-2022