Wojciech Mann po odejściu z Trójki rozpoczyna nową działalność

Niedawno Wojciech Mann po 55 latach pracy odszedł z radiowej Trójki, o czym poinformował w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Jego krok był gestem solidarności wobec niespodziewanie zwolnionej wcześniej koleżanki, Anny Gacek. Jak mówił dziennikarz, nie chciał on także, aby &bdqu...


Inne artykuły

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 18-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 18-03-2020

Koronawirus: szkoły mogą zostać zamknięte na dłużej, a egzaminy ósmoklasisty - przeniesione na później

Minister Edukacji Narodowej, Darusz Piontkowski na antenie TVP zapowiedział, że przedszkola i szkoły mogą zostać zamknięte do świąt wielkanocnych. Co wtedy z egzaminem ósmoklasisty, który - przypomnijmy - rozpocząć się ma 21 kwietnia?

Data publikacji: 18-03-2020

Koronawirus w Chorzowie: nowy przypadek zarażenia w województwie śląskim. To już 24. osoba w naszym regionie, u której wykryto SARS-CoV-2

W województwie śląskim wykryto 24. przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformowało o tym Ministerstwo Zdrowia. To młody mężczyzna, który zgłosił się do szpitala w Chorzowie po kontakcie z osobą z Włoch. Jest to także szósty zdiagnozowany 17 marca pacjent w naszym regionie. Koronawirus został wykryty również u osoby na Podlasiu, co oznacza, że zakażeni są już mieszkańcy każdego spośród 16 województw.

Data publikacji: 18-03-2020

Koronawirus: Kwarantanna domowa obowiązkiem? Grożą kary. Więzienie i 3 lata za kratkami? Kwarantanna a koronawirus

Koronawirus rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Kwarantanna domowa staje się koniecznością, a za jej złamanie grożą kary. Coraz więcej osób w Polsce jest i będzie poddanych kwarantannie domowej w związku z koronawirusem. Dziś to już ponad 4 tysiące Polaków. Jak się podczas niej zachować? Co grozi za złamanie kwarantanny? W Polsce jest obecnie 44 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. O wszystkich szczegółach dotyczących złamania procedury kwarantanny domowej dowiecie się z poniższego artykułu.

Data publikacji: 18-03-2020