Włochy. Luigi Orabona napisał rekordową sagę. Zajęło mu to 60 lat

Emerytowany obecnie nauczyciel z południa Włoch przez 60 lat codziennie pisał powieść; prawdopodobnie jedną z najdłuższych, jakie w ogóle opublikowano. Saga Iveonte ma 8 tomów i 480 rozdziałów, a jej autor opisał 1300 postaci i 356 miejsc.


Inne artykuły

Most do Terabithii - ich niesamowita przyjaźń

Historia przyjaźni dwójki dzieci, które tworzą swój własny świat, z dala od dorosłych, daleko za leśnym strumieniem. Ich przyjaźń będzie nie do pokonania.  Rok produkcji: 2007Oryginalny tytuł: Bridge to Terabithia Gatunek: Dramat / Fantasy / Przygodowy Produkcja:...

Data publikacji: 30-04-2021

Demony - mrożący krew w żyłach świat opętanych

Film pod tytułem „Demony” to opowieść o opętaniu - o złych mocach, które potrafią zawładnać człowiekiem. Tak było w przypadku matki głównej bohaterki, która podczas egzorcyzmów uśmierciła trzy osoby. Jej córka stara się wejść w świat opętań. ...

Data publikacji: 30-04-2021

Masz to w domu? Możesz zarobić dużą fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są dziś warte gigantyczne pieniądze!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

Data publikacji: 30-04-2021

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, czyli 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 30-04-2021

Horoskop dzienny na czwartek, 29 kwietnia 2021. Co przepowiada wróżka Teodora? Sprawdź horoskop na dziś, 29.04.2021 r.

Horoskop dzienny wróżki Teodory na czwartek, 29 kwietnia, to ważne wskazówki dla znaków zodiaku. Decyzje podjęte rano mogą zaważyć na całym dniu, a nawet najbliższych miesiącach i latach. Przeczytaj swój horoskop uważnie.

Data publikacji: 30-04-2021