Warszawa zwolni. Miasto pokazuje planowane strefy Tempo 30

Warszawski ratusz opublikował raport o planowanych strefach ograniczenia prędkości do 30 km/h. Miasto poinformowało też o konsultacjach społecznych i wskazuje gdzie w przyszłości trzeba będzie zwolnić oraz gdzie obowiązujące przepisy nie zostaną zmienione. Według władz stolicy nowe rozwiązania to m.in. zachętą do korzystania z komunikacji miejskiej czy roweru.


Inne artykuły

Harvey Weinstein skazany na 16 lat więzienia za gwałt

Harvey Weinstein został skazany przez sąd w Los Angeles na 16 lat więzienia za gwałt - poinformowała agencja AFP. To kolejny wyrok za przestępstwo seksualne dla byłego producenta filmowego.

Data publikacji: 05-03-2023

"Stay Together - Nie Bądź Obojętny". Polskie i ukraińskie gwiazdy w koncercie dla Ukrainy

Polsat prosto z Rzeszowa-Jasionki nada w piątek wyjątkowy koncert charytatywny pod nazwą Stay Together - Nie Bądź Obojętny poświęcony wsparciu pogrążonej w wojnie Ukrainie. W koncercie weźmie udział plejada największych gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Kuba Badach, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Kayah, IRA, Jan Borysewicz, Muniek i Przyjaciele czy Sound’N’Grace.

Data publikacji: 05-03-2023

Aaron Carter nie żyje. Matka podzieliła się drastycznymi zdjęciami

Kilka miesięcy po śmierci Aarona Cartera jego matka opublikowała zdjęcia, które miały być wykonane po odnalezieniu ciała piosenkarza 5 listopada ubiegłego roku. Widać na nich wannę wypełnioną mętną wodą i rozmazane na ubraniach oraz podłodze wydzieliny. Kobieta twierdzi, że syna zamordowano i domaga się rzetelnego śledztwa.

Data publikacji: 05-03-2023

Te rzadkie monety z PRL poszukiwane są przez kolekcjonerów. Sprawdź, które są najdroższe i ile można za nie dostać pieniędzy!

Stare, rzadkie i najcenniejsze monety z PRL. Pieniądze z tego okresu, są teraz warte nawet kilkaset razy więcej, niż w dniu ich pojawienia się na rynku. Najczęściej poszukiwane monety przez kolekcjonerów są bardzo rzadkie i mają długą historię. Wartość kolekcjonerska niektórych pieniędzy robi ogromne wrażenie. Jakie numizmaty są teraz najcenniejsze? Aukcje z monetami z PRL z roku na rok biją kolejne rekordy popularności. Za te monety kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie! Zobacz czy masz je w domu!

Data publikacji: 05-03-2023

Firma właściciela Wisły Kraków najszybciej rosnącą polską spółką w sektorze sztucznej inteligencji i Big Data

Synerise, firma właściciela Wisły Kraków Jarosława Królewskiego i oficjalny sponsor piłkarskiej drużyny "Białej Gwiazdy", została sklasyfikowana najwyżej z polskich spółek w sektorze sztucznej inteligencji w najnowszym rankingu "Financial Times", prestiżowego brytyjskiego dziennika o międzynarodowym zasięgu.

Data publikacji: 05-03-2023