Takie pieniądze dostają emeryci w innych krajach. Jakie są polskie emerytury - jak w Albanii i Białorusi czy Francji, Norwegii [11.06.2022]

"Za mało by żyć, za dużo by umrzeć", tak gorzko puentowali swoje dochody emeryci w PRL-u, zwłaszcza przed reformą, czyli ze świadczeniami z tzw. starego portfela. Reforma z końca ubiegłego wieku niewiele poprawiła w statusie materialnym seniorów, dopiero dzięki podwyżkom zwłaszcza minimalnej emerytury w ostatnich latach trend nieznacznie ruszył ku poprawie. Teraz niestety wszystko to może zniweczyć dwucyfrowa inflacja. A jak sytuacja polskich seniorów kształtuje się na tle emerytów i ich świadczeń w innych krajach?


Inne artykuły

Płaca minimalna: dwie podwyżki najniższego wynagrodzenia w 2023 r. Tego jeszcze nie było, ile wyniesie po waloryzacjach? [11.06.2022]

Płaca minimalna znów w górę i coraz bliżej równowartości 1 tys. euro! To znów nie będzie tylko ustawowa waloryzacja minimalnego wynagrodzenia za pracę, ale podwyżka, a raczej dwie. To już pewne. Płaca minimalna w przyszłym roku będzie o ok 16 proc. wyższa i od lipca 2023 r. 3 450 zł. To więcej niż wynosi obecnie inflacja. Rząd chce wykorzystać przepisy ustawowe, które w warunkach wysokiej inflacji dają mu prawo do podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę dwa razy w ciągu roku: od stycznia i od lipca.

Data publikacji: 12-06-2022

Warszawa. Będą wyższe ceny za parking w stolicy. Strefa SPPN zostanie powiększona

W czwartek Rada m.st. Warszawy zdecydowała o podwyżce opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Do 300 zł wzrosła też opłata dodatkowa za brak biletu. Strefa SPPN zostanie powiększona.

Data publikacji: 12-06-2022

Wrocław. Wypadek autobusu i Ubera. Prezes MPK opublikował nagranie

Chwile grozy we Wrocławiu, gdzie w autobus miejski uderzyło auto oznakowane jako Uber. Kierowca MPK został lekko ranny, natomiast prowadzący samochód osobowy oraz pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. Na nagraniu widać, że z ogromną prędkością próbowali przeciąć skrzyżowanie, wyprzedzając jednocześnie autobus.

Data publikacji: 12-06-2022

Wenecja. Turyści biesiadowali na antycznej studni. Otrzymali wysokie mandaty

Kary w wysokości ponad tysiąca euro otrzymało w Wenecji czterech turystów z Niemiec i Czech za to, że urządzili biesiadę na antycznej studni. Na zabytku ustawili talerze z porcelany, kieliszki i butelkę wina.

Data publikacji: 12-06-2022

Dni Ursynowa. Koncerty, program, gwiazdy. Sprawdź, kto wystąpi

Dziewięć gwiazd muzycznych z najwyższej półki, liczne konkursy, bogata strefa kulinarna i wiele dodatkowych atrakcji, w tym najnowsze ekotrendy. Trwają Dni Ursynowa, jedna z największych imprez plenerowych w Warszawie.

Data publikacji: 12-06-2022