Tak wygląda koronawirus w województwie śląskim. Naukowcy przygotowali mapy, na których widach epidemię jak na dłoni

Pierwsze kompleksowe opracowanie dotyczące rozmieszczenia i zasięgu występowania koronawirusa w województwie śląskim przygotowali naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wynika z niego, że województwo śląskie - mając najwyższą liczbę zakażeń - nie jest wcale pod tym względem jednorodne. Są gminy wolne od SARS-CoV-2 i gminy, w których współczynnik zakażeń jest bardzo wysoki. - Zabrane dane mają wspomóc proces monitorowania epidemii, a nie mają na celu stygmatyzowania poszczególnych gmin i jej mieszkańców - podkreślają autorzy opracowania.


Inne artykuły

Zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich wydłużony do 6 czerwca

Zakaz wykonywania międzynarodowych lotów pasażerskich został wydłużony do 6 czerwca - poinformował właśnie Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach na swoim profilu społecznościowym.

Data publikacji: 23-05-2020

Kraków. Niebo nad miastem opanowały balony! [ZDJĘCIA]

Pasjonaci baloniarstwa i (i Krakowa): Tomasz, Hubert, Krzysztof, Sławek, Janek, Jacek i Leszek, postanowili połączyć siły i nie tylko przynieść radość krakowianom swoimi niezwykłymi podniebnymi pojazdami, ale przede wszystkim zachęcić ich do aktywnego udziału w akcji #badzturysta.

Data publikacji: 23-05-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 23-05-2020

Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Z bmw wypadł silnik

Mieszkaniec Legnicy, którego auto wypadło z drogi i uderzyło w bariery energochłonne na trasie S-3 w okolicach Głogowa (woj. dolnośląskie), złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego bmw nie było zarejestrowane, nie posiadało ubezpieczenia OC, a tablice pochodziły z innego auta. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Data publikacji: 23-05-2020

Ponad 130 km/h po mieście. Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa

Prokurator zdecydował o zmianie zarzutu dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa, w którym zginął pieszy potrącony na przejściu - poinformowała w piątek prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzut zmieniono po opinii biegłych, którzy wykazali poważne modyfikacje pojazdu.

Data publikacji: 23-05-2020