Sytuacja materialna Polaków systematycznie poprawia się, ale wciąż niemal co drugiemu nie wystarcza pieniędzy na pokrycie wydatków

Miniony rok nie był łatwy, jednak mimo lockdownów, spadku PKB i wzrostu bezrobocia, ubyło osób, którym domowy budżet nie wystarcza na życie. Tym razem o kłopotach mówi 41 proc. osób wobec 47 proc. po 2019 r., ale wciąż spora część społeczeństwa – 17 proc. deklaruje, że raz, a nawet kilka razy, w miesiącu zastanawia się, skąd wziąć pieniądze na podstawowe wydatki. Jeszcze częściej jest to problem osób między 25. a 44. rokiem życia, rzadziej seniorów.


Inne artykuły

Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie trzeba spełnić warunki?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 23-02-2021

PIT za 2020 rok. Ulga podatkowa na internet - ponad 1500 zł zwrotu podatku. Sprawdź, jak zyskać pieniądze [22.02]

PIT-y 2020. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych za 2020 r. Rozliczając się pamiętaj o ulgach! Składając deklarację podatkową, można odliczyć szereg ulg. Jedną z nich jest ulga na internet. Można odliczyć nawet 1500 złotych. Sprawdź, kto może skorzystać z ulgi na internet i co można odliczyć od podatku.

Data publikacji: 23-02-2021

Mate X2 to już trzeci składany smartfon Huawei. Ma dwa duże ekrany i debiutuje na chińskim rynku

Mate X2 to już trzeci składany smartfon Huawei. Urządzenie ma dwa ekrany i – po raz pierwszy w przypadku chińskiego producenta – składa się do wewnątrz. Zewnętrzny wyświetlacz ma przekątną 6,45 cala, a wewnętrzny, po rozłożeniu – 8 cali. Mate X2 zasila najlepszy mobilny procesor Huawei, HiSilicon Kirin 9000 z modemem 5G.

Data publikacji: 23-02-2021

Każdy skok podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym na żywo tylko w Eurosporcie! Czy Dawid Kubacki obroni tytuł z Seefeld...

Przed nami najważniejsza impreza sezonu w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej! Od 23 lutego do 7 marca w Oberstdorfie rozegrane zostaną mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Eurosport jako jedyna stacja w Polsce pokaże na żywo każdy skok w kwalifikacjach i konkursach kobiet i mężczyzn! Wyjątkową niespodzianką dla widzów Eurosportu będzie konkurs, w którym do wygrania będzie przelot helikopterem z Thomasem Morgensternem.

Data publikacji: 23-02-2021

Kraków. Miasteczko studenckie jak miasto duchów. Wszystko przez Covid!

Miasteczko studenckie AGH - normalnie tętniące życiem, ławki oblegane przez studentów, podobnie kluby i punkty ksero. Tłumy na alejkach między akademikami. Obecnie - nic z tego. Zajęć stacjonarnych nie ma, żacy w domach, ale nie tych studenckich...

Data publikacji: 23-02-2021