Śląskie. Testował nowe auto. Miał blisko 4 promile alkoholu we krwi

Blisko 4 promile alkoholu miał w organizmie 44-latek z Łazisk Górnych (woj. śląskie), który na osiedlowym parkingu w tym mieście postanowił przetestować kupiony dzień wcześniej samochód. - Chciałem tylko sprawdzić jak jeździ - powiedział policjantom po spowodowaniu kolizji przy cofaniu.


Inne artykuły

Małopolskie. Pijany traktorzysta zjechał wiózł ciągnikiem dwie kobiety. Zjechał z drogi do potoku

Pijany 69-letni traktorzysta nie opanował pojazdu i stoczył się wraz z nim do potoku we wsi Ciche w Małopolsce. Mężczyzna wiózł na platformie zamocowanej do podnośnika dwie kobiety. Starsza zdołała w ostatniej chwili wyskoczyć. Młodsza została ranna i trafiła do szpitala.

Data publikacji: 08-01-2022

Językoznawcy zdecydowali. "Szczepienie" słowem roku 2021

Słowo szczepienie zostało wybrane jako słowo roku 2021 w głosowaniu kapituły językoznawców ogólnopolskiego konkursu, a także pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. Wiadomość podała dr hab. Magdalena Derwojedowa, językoznawczyni z UW podczas internetowego ogłoszenia wyników.

Data publikacji: 08-01-2022

Hiszpania. Cukiernia zakpiła ze świątecznego żłóbka. Sprawę umorzono

Sąd w Sewilli umorzył w środę postępowanie przeciwko cukierni w tym andaluzyjskim mieście, która zakpiła sobie z bożonarodzeniowego żłóbka. W grudniu właściciele lokalu w udekorowanej świątecznie witrynie umieścili wypieki w kształcie narządów płciowych.

Data publikacji: 08-01-2022

Czechy. Ukradł obrazy o wartości 20 tys. euro i odjechał tramwajem

Praska policja poszukuje od początku grudnia 2021 r. złodzieja obrazów. Nieznany mężczyzna włamał się do jednej z galerii w centrum miasta, zabrał płótna warte około 20 tys. euro i odjechał z nimi tramwajem.

Data publikacji: 08-01-2022

Trójmiasto: Wzięła taksówkę, by dojechać do umierającego ojca. Musiała zapłacić 600 zł

Taksówkarz policzył prawie 600 zł za 21-kilometrowy przejazd z dworca w Gdyni do szpitala na Zaspie w Gdańsku. Taksówkarz miał wykorzystać desperację pasażerki - podał portal trojmiasto.pl. Pani Joanna finalnie nie zdążyła pożegnać się z ojcem.

Data publikacji: 08-01-2022