Polscy piloci odtworzyli sceny z filmu "Top Gun: Maverick". Użyli samolotów Iskra

- Obejrzeliśmy film Top Gun: Maverick i zrodził się pomysł, żeby odwzorować sekwencję lotu z jednej sceny. Udało się - mówił z dumą pilot Piotr Maciejewski z Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła. Cztery seanse w kinie z notatnikiem ręku, rozpisane sekwencje wzniesień i zakrętów wystarczyły, żeby polskim pilotom udało się powtórzyć podniebne wyczyny z hollywoodzkiego hitu.


Inne artykuły

Wkrótce franki szwajcarskie i euro po 5 złotych? Co się dzieje walutami, jak długo potrwa huśtawka kursów i czym się skończy

Euro, franki i dolary wkrótce po 5 złotych? Co się dzieje z walutami. W poniedziałek rano, 11 lipca na giełdach walutowych kursy trzech głównych walut: USD, euro i franka szwajcarskiego pulsowały na poziomie 4,8-4,9 zł. Ten trend utrzymuje się cały czas, a frank szwajcarski co i raz przebija się przez granicę 4,90 zł. Czy podwyższenie stóp procentowych dla euro przez Europejski Bank Centralny w czwartek 21 lipca 2022 r.coś zmieni? Co się dzieje ze złotym?

Data publikacji: 24-07-2022

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc? Eksperymentalny program już w Polsce

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa. Aktualizacja 4.07.2022

Data publikacji: 24-07-2022

Smolice. Kierowca ciężarówki zginął po wybuchu opony

54-letni kierowca zmarł w wyniku obrażeń głowy, których doznał, po wybuchu opony w ciężarówce. Podczas dopompowywania powietrza, jedna z opon wystrzeliła a mężczyzna wpadł do kanału samochodowego. Nie udało się go uratować.

Data publikacji: 24-07-2022

Lubelskie: Jeden przyjechał pijany do sklepu po piwo, drugi jechał wężykiem

Od pobocza do pobocza - tak auto prowadził 59-latek z Siemienia (woj. lubelskie), który miał ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymał policjant na urlopie. Do podobnego zatrzymania doszło w Lublinie, gdzie 60-latek z 2,5 promilami alkoholu przyjechał samochodem do sklepu po piwo.

Data publikacji: 24-07-2022

Włochy. Kanadyjski laureat Oscara Paul Haggis aresztowany pod zarzutem przemocy seksualnej

Kanadyjski reżyser i scenarzysta, laureat Oscara Paul Haggis został w niedzielę aresztowany w Apulii we Włoszech pod zarzutem przemocy seksualnej. Prokuratura poinformowała, że 69-letni Haggis, uczestniczący w festiwalu filmowym, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety, którą następnie zostawił w złym stanie na lotnisku w Brindisi.

Data publikacji: 24-07-2022