Od lipca zmiana sposobu wyliczania zaliczek na PIT od wynagrodzeń. Ustawa już po podpisie prezydenta. Kto zyska, kto straci [15.06.2022]

Poprawiony podatkowy Polski Ład zacznie obowiązywać od 1 lipca - co do tego nie ma wątpliwości, bo prezydent właśnie podpisał stosowną ustawę (we wtorek 14 czerwca). Wiadomo już, że m.in. zlikwidowana zostanie ulga dla klasy średniej, a pierwsza stawka skali podatkowej obniżona zostanie z 17 do 12 proc. Zmiany korzystne dla zdecydowanej większości podatników, ale kolejny ból głowy dla księgowych. Ta kolejna w niespełna rok rewolucja w PIT oznacza w konsekwencji także ponowne zmiany w sposobie obliczania zaliczek na PIT, m.in. od wszelkich wynagrodzeń. Dla koga zmiana jest korzystna, a dla kogo nie - wyjaśnia ekspert.


Inne artykuły

Te osoby dostaną dopłaty na dzieci, prąd, gaz, węgiel i do kredytu. Oto aktualne zasady i kwoty [16.06.2022]

Rządowa pomoc dotyczy m.in. rodziców, ale nie tylko oni mogą liczyć na dopłaty. Jednak od nich zacznijmy.

Data publikacji: 16-06-2022

Lubelskie. Tragiczna doba: Zginął motocyklista, który uderzył w krawężnik. Dziewięć osób rannych

- Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do ośmiu wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób, a jedna zginęła - przekazał w niedzielę mł. asp. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie. Śmieć poniósł 39-latek jadący motocyklem marki XTR bez kasku ochronnego.

Data publikacji: 16-06-2022

Wojna w Ukrainie. Zełenski do Scholza: Nie da się balansować między Rosją a Ukrainą

Potrzebujemy zapewnienia od kanclerza Scholza, że Niemcy wspierają Ukrainę. On i jego rząd muszą się zdecydować - powiedział Wołodymyr Zełenski w poniedziałek telewizji ZDF w Kijowie. Nie należy próbować balansować między Ukrainą a relacjami z Rosją - podkreślił prezydent Ukrainy w wywiadzie dla heute-journal.

Data publikacji: 16-06-2022

Justin Bieber ma paraliż połowy twarzy. Doszło do zakażenia

Justin Bieber poinformował fanów, że zespół Ramsaya Hunta, na który zachorował, spowodował u niego paraliż połowy twarzy. Objawy choroby zmusiły artystę do odwołania części koncertów. Sytuacja jest na tyle poważna, że gwiazdor w najbliższym czasie musi zupełnie poświęcić się leczeniu. - Ufam Bogu, wszystko ma swoją przyczynę, kocham was - zwrócił się do fanów na Instagramie.

Data publikacji: 16-06-2022

Wojna w Ukrainie. Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

W konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy, przeprowadzony pod hasłem Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy zwyciężył znaczek przedstawiający czołg, holowany przez ciągnik, na tle ukraińskich barw narodowych – poinformował dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski.

Data publikacji: 16-06-2022