Nowe 500 plus dla seniora. Sprawdź jak złożyć wniosek, by otrzymywać to świadczenie co miesiąc. Poznaj wszystkie zasady

500 plus dla seniora to umowna nazwa świadczenia uzupełniającego, które – podobnie jak emerytura – wypłacane jest uprawnionej do niego osobie dożywotnio co miesiąc. Co ważne, na dodatkowe pieniądze mogą liczyć nie tylko osoby uprawnione do emerytury, ale także te, które jej nie otrzymują. Po zmianie przepisów w 2022 r. grupa uprawnionych wyraźnie się zwiększyła.


Inne artykuły

Złotoryja. Policja użyła drona, posypały się mandaty

Dolnośląska policja opublikowała nagranie z drona, dzięki któremu tylko na jednej ulicy w Złotoryi nałożyła sześć mandatów na kierowców i pasażera aut. Za brak zapiętych pasów i używanie telefonu podczas kierowania samochodem.

Data publikacji: 10-07-2022

Konfiskata aut. Kiedy policja będzie mogła zabrać kierowcy samochód, wyjaśniamy

Przez Sejm przeszła nowelizacja kodeksu karnego, która daje policji możliwość konfiskaty samochodu. Wśród przyjętych przez posłów zmian są też surowsze kary dla drogowych piratów. Wyjaśniamy, kiedy policja będzie mogła zabrać auto.

Data publikacji: 10-07-2022

Wojna w Ukrainie. Rada Najwyższa zakazała rozpowszechniania rosyjskiej kultury

Ukraiński parlament zakazał publicznego odtwarzania muzyki pochodzącej z Rosji. Zablokowano także import książek z Rosji i Białorusi - podał portal Ukrinform. Obostrzenia mają obowiązywać do czasu wyzwolenia terytoriów okupowanych.

Data publikacji: 10-07-2022

Włochy. Kanadyjski laureat Oscara Paul Haggis aresztowany pod zarzutem przemocy seksualnej

Kanadyjski reżyser i scenarzysta, laureat Oscara Paul Haggis został w niedzielę aresztowany w Apulii we Włoszech pod zarzutem przemocy seksualnej. Prokuratura poinformowała, że 69-letni Haggis, uczestniczący w festiwalu filmowym, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety, którą następnie zostawił w złym stanie na lotnisku w Brindisi.

Data publikacji: 10-07-2022

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

R. Kelly został uznany za winnego handlu kobietami oraz wykorzystywania seksualnego nieletnich. Sąd w Nowym Jorku skazał byłego gwiazdora amerykańskiej muzyki na 30 lat więzienia.

Data publikacji: 10-07-2022