Nie żyje Vangelis. Kompozytor miał 79 lat

Nie żyje Vangelis, grecki kompozytor. Artysta to laureat Oskara za muzykę do filmu Rydwany Ognia. Przyczyna śmierci nie jest znana.


Inne artykuły

Muzyczne płyty CD wygrały z kasetami, a teraz podzielą ich los przegrywając ze streamingiem? Kiedy przestaniemy kupować rozrywkę na CD?

Rynek muzyczny od zawsze był jednym z filarów branży rozrywkowej. Stale podąża za bieżącymi potrzebami odbiorców i kreuje nowe trendy – także technologiczne. Niezależnie od tego czy jest to kwestia budowy instrumentów, nagrywania wokali czy odtwarzania muzyki – zawsze pojawiają się nowe rozwiązania, które próbują wyprzeć poprzednie. Czy to znaczy, że nośniki jakie znamy, jak np. płyty CD, odchodzą do lamusa?

Data publikacji: 20-05-2022

Śpimy na złożach gazu ziemnego! Sprawdź, gdzie leżą. Czy pozwolą nam na niezależność od Rosji i gaz będzie tańszy?

Trwa wojna gazowa z Rosją, w wyniku której z dnia na dzień odcięto nas od dostaw. Tymczasem polskie złoża gazu pokrywają jedną czwartą zapotrzebowania naszego kraju. Wiele z nich znajduje się w Wielkopolsce, między innymi drugie największe złoże w Polsce, zaraz po Przemyślu. Wciąż poszukuje się nowych złóż i rozpoczyna ich eksploatację. Wiąże się to z dodatkowymi wpływami do budżetów gmin, na terenie których działają kopalnie gazu ziemnego.

Data publikacji: 20-05-2022

Włochy. Saudyjczyk jeździł maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie

Włoska policja zatrzymała 37-letniego Saudyjczyka, który w nocy z wtorku na środę jeździł wypożyczonym autem marki Maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Sprawca próbował wyjechać z Włoch. Zabytek został uszkodzony.

Data publikacji: 20-05-2022

Gilowice. Wpłynęły apelacje od wyroku dla kierowcy, który zabił kobietę w ciąży i dziecko

Wpłynęły apelacje od wyroku żywieckiego sądu rejonowego, który skazał na 2,5 roku więzienia sprawcę wypadku drogowego jesienią 2020 r. w Gilowicach. Zginęły w nim kobieta w ciąży i jej 3-letnia córka.

Data publikacji: 20-05-2022

Wojna Rosja-Ukraina. Eksperci: Ukraina zostanie całkowicie zderusyfikowana

- Ironia zawsze była silną cechą ukraińskiej kultury i używamy jej dzisiaj, aby wyrazić pragnienie wolności i inspirować ludzi do walki. Ukraińcy używają słowa raszyści, aby podkreślić szczególnie odrażające okrucieństwa popełniane przez Rosjan i sposób myślenia, który motywuje rosyjskie zachowania - mówi Bohdana Neborak, ukraińska dziennikarka i działaczka kultury.

Data publikacji: 20-05-2022