Nie żyje Roman Załuski. Wyreżyserował kultowe filmy, w tym "Kogel-mogel" i "Och, Karol"

Nie żyje reżyser filmowy i scenarzysta Roman Załuski. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W grudniu obchodziłby 86 urodziny.


Inne artykuły

Człowiek Roku 2022 tygodnika "Time". Nagrodzeni Wołodymyr Zełenski i "duch Ukrainy"

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i duch Ukrainy otrzymali tytuł Człowieka Roku 2022 tygodnika Time. Jak uzasadnił redaktor naczelny pisma, przywódca państwa zaatakowanego przez Rosję zelektryzował świat w sposób, jakiego nie widzieliśmy od dziesięcioleci.

Data publikacji: 08-12-2022

Książka Bogdana Rymanowskiego "Dopaść Morawieckiego". Premier na spotkaniu autorskim wspominał ojca

- Miał bardzo głęboką miłość ojcowską i muszę powiedzieć, że mimo późniejszych perturbacji damsko-męskich, bo on taki zbyt wierny nie był, to jako syn zachowałem jego w znakomitej pamięci - powiedział Mateusz Morawiecki o swoim ojcu Kornelu. Premier wziął udział w spotkaniu autorskim z Bogdanem Rymanowskim, autorem książki Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika.

Data publikacji: 08-12-2022

Zwrot podwyżki VAT za gaz w 2023 roku. Kto i jak może otrzymać zwrot pieniędzy? Takie warunki trzeba spełnić

O zwrot podwyżki VAT za gaz w 2023 roku mogą się starać m.in. gospodarstwa domowe ogrzewające się przy pomocy gazu. Taka możliwość pojawiła się na mocy ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych. Swoich pieniędzy nie zobaczą jednak wszyscy. Z tej możliwości skorzystają tylko konkretne osoby. Czy też się do nich zaliczasz? Sprawdź. Wyjaśniamy, kto może liczyć na rekompensatę i wyrównanie. Podajemy warunki, jakie trzeba spełnić. Tak wygląda wniosek.

Data publikacji: 08-12-2022

Tak się zmieni Legitymacja emeryta i rencisty. Jak będzie wyglądać dokument emeryta od 2023 r.? Jedna ważna nowość [6.12.2022]

Legitymacja emeryta i rencisty - to dokument, którym szykują się pewne zmiany od 2023 r. Uprawnia posiadacza do różnych zniżek i ulg. Czy dzięki temu emerytom i rencistom będzie łatwiej? Co się zmieni w dokumencie emeryta? Takie będą ułatwienia.

Data publikacji: 08-12-2022

Program telewizyjny na środę, 07.12.2022. Co warto obejrzeć w środę, 07.12.2022 w TV?

Przed nami środa, 7 grudnia. Dzisiaj w telewizji czeka na was szeroki wybór filmowych hitów, kultowa komedia „Jak rozpętałem II wojnę światową” oraz finał „Top Model”! Co warto obejrzeć w TV? Sprawdź program telewizyjny na środę, 07.12.2022.

Data publikacji: 08-12-2022