Nie żyje legenda czeskiego kina. Zdobywca Oscara miał 82 lata

W sobotę wieczorem zmarł czeski zdobywca Oscara za film Pociągi pod specjalnym nadzorem Jirzi Menzel. O śmierci reżysera i aktora poinformowała w sieci społecznościowej w niedzielę wieczorem jego żona Olga Menzlowa.


Inne artykuły

O 90 proc. mniej widzów. Fatalna sytuacja w polskich kinach

W lipcu do polskich kin wybrało się około 532 tys. 740 widzów - podał portal wirtualnemedia.pl, powołując się na dane udostępnione przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W porównaniu z ubiegłym rokiem to spadek o blisko 90 proc.

Data publikacji: 08-09-2020

Kino samochodowe po królewsku. Filmy w rezydencji Elżbiety II

W Sandringham Estate, królewskiej rezydencji Elżbiety II, zostanie zorganizowane kino samochodowe. W jeden z wrześniowych weekendów zainteresowani będą mogli obejrzeć hollywoodzkie produkcje nie wychodząc z aut.

Data publikacji: 08-09-2020

Paris Hilton – naczelna amerykańska celebrytka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Paris Hilton jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich celebrytek. Słynna dziedziczka fortuny Hiltonów zasłynęła przede wszystkim dzięki programowi typu reality show „Simple Life”, w którym występowała wraz ze swoją przyjaciółką Nicole Richie. Kontrowersyjna i z...

Data publikacji: 08-09-2020

Wspaniała Pani Maisel - sprzeciwi się wszystkiemu

Przenosimy się do lat 60., do USA. Do świata, który jest kompletnie opanowany przez mężczyzn. Niespodziewanie zdradzana żona odkrywa, że ma spory talent w stand-upie. Chce sprzeciwić się całemu patriarchalnemu społeczeństwu.  Rok produkcji: 2017 Oryginalny tytuł: The Marvelous Mrs....

Data publikacji: 08-09-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 08-09-2020