Masz punkty karne? Możesz zapłacić wyższe OC

Rząd planuje, by łamiący przepisy drogowe płacili więcej za polisy. Na podwyżkę opłat wpływać ma liczba zebranych punktów karnych. Niewykluczone są również wyższe mandaty. Takiemu rozwiązaniu przyklaskuje m.in. Polska Izba Ubezpieczeń, jednak środowiska kierowców są sceptyczne. Wśród pomysłów tych drugich jest utworzenie funduszu bezpieczeństwa drogowego.


Inne artykuły

Egipt. Archeolodzy odkryli ponad 100 starożytnych grobowców

Egipscy archeolodzy odkryli w Delcie Nilu 110 starożytnych grobowców - poinformowało we wtorek Ministerstwo Turystyki i Starożytności. Groby, z których część zawiera ludzkie szczątki, znaleziono w prowincji Dakahlia, około 150 kilometrów na północny wschód od Kairu.

Data publikacji: 30-04-2021

Meghan i Harry, Bidenowie, Jennifer Lopez. Charytatywny koncert "Vax Live"

Książę Harry i Meghan Markle zostali kolejnymi ambasadorami Vax Live: The Concert to Reunite the World - charytatywnego koncertu zaplanowanego na 8 maja. Wydarzenie poprowadzi Selena Gomez, a udział w nim wezmą światowi przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden. Wystąpią m.in. Jennifer Lopez i Foo Fighters.

Data publikacji: 30-04-2021

Włochy. Luigi Orabona napisał rekordową sagę. Zajęło mu to 60 lat

Emerytowany obecnie nauczyciel z południa Włoch przez 60 lat codziennie pisał powieść; prawdopodobnie jedną z najdłuższych, jakie w ogóle opublikowano. Saga Iveonte ma 8 tomów i 480 rozdziałów, a jej autor opisał 1300 postaci i 356 miejsc.

Data publikacji: 30-04-2021

Most do Terabithii - ich niesamowita przyjaźń

Historia przyjaźni dwójki dzieci, które tworzą swój własny świat, z dala od dorosłych, daleko za leśnym strumieniem. Ich przyjaźń będzie nie do pokonania.  Rok produkcji: 2007Oryginalny tytuł: Bridge to Terabithia Gatunek: Dramat / Fantasy / Przygodowy Produkcja:...

Data publikacji: 30-04-2021

Demony - mrożący krew w żyłach świat opętanych

Film pod tytułem „Demony” to opowieść o opętaniu - o złych mocach, które potrafią zawładnać człowiekiem. Tak było w przypadku matki głównej bohaterki, która podczas egzorcyzmów uśmierciła trzy osoby. Jej córka stara się wejść w świat opętań. ...

Data publikacji: 30-04-2021