Mamy listę osób zwolnionych z opłaty abonamentu RTV. Trwa kontrola zakupu dekoderów [27.07.2022]

Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.


Inne artykuły

Autostrada A1, MOP Malankowo: Matka zapomniała o córkach. Nastolatki zostały na stacji paliw

Matka zapomniała o swoich córkach, które poszły skorzystać z toalety na stacji paliw przy autostradzie i ruszyła w dalszą drogę. Kobieta tłumaczyła się zmęczeniem. Co ciekawe nieobecności sióstr w samochodzie nie zauważył również ich brat. Chłopak tłumaczył, że grał w grę na smartfonie.

Data publikacji: 27-07-2022

Szadek. Sięgał po papierosy, doszło do wypadku. Nie żyje 27-letnia Ukrainka

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Szadku (woj. wielkopolskie). Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło, kiedy kierowca sięgał po paczkę papierosów. W wypadku zginęła 27-letnia Ukrainka.

Data publikacji: 27-07-2022

W. Brytania. Kevin Spacey nie przyznał się do zarzutów napaści seksualnych

Kevin Spacey nie przyznał się do żadnego z pięciu postawionych mu zarzutów. Amerykański aktor w czwartek stanął przed sądem w Londynie w związku z oskarżeniami o napaści seksualne.

Data publikacji: 27-07-2022

Polscy piloci odtworzyli sceny z filmu "Top Gun: Maverick". Użyli samolotów Iskra

- Obejrzeliśmy film Top Gun: Maverick i zrodził się pomysł, żeby odwzorować sekwencję lotu z jednej sceny. Udało się - mówił z dumą pilot Piotr Maciejewski z Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła. Cztery seanse w kinie z notatnikiem ręku, rozpisane sekwencje wzniesień i zakrętów wystarczyły, żeby polskim pilotom udało się powtórzyć podniebne wyczyny z hollywoodzkiego hitu.

Data publikacji: 27-07-2022

Zmarł Paul Sorvino, aktor znany z roli gangstera w filmie Martina Scorsese "Chłopcy z ferajny"

W wieku 83 lat zmarł w poniedziałek amerykański aktor Paul Sorvino, odtwórca m.in. roli gangstera Pauliego Cicero w filmie Martina Scorsese Chłopcy z ferajny - poinformował jego rzecznik.

Data publikacji: 27-07-2022