Mamy listę osób zwolnionych z opłaty abonamentu RTV. Trwa kontrola zakupu dekoderów [25.07.2022]

Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.


Inne artykuły

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc? Eksperymentalny program już w Polsce

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa. Aktualizacja 4.07.2022

Data publikacji: 25-07-2022

Smolice. Kierowca ciężarówki zginął po wybuchu opony

54-letni kierowca zmarł w wyniku obrażeń głowy, których doznał, po wybuchu opony w ciężarówce. Podczas dopompowywania powietrza, jedna z opon wystrzeliła a mężczyzna wpadł do kanału samochodowego. Nie udało się go uratować.

Data publikacji: 25-07-2022

Lubelskie: Jeden przyjechał pijany do sklepu po piwo, drugi jechał wężykiem

Od pobocza do pobocza - tak auto prowadził 59-latek z Siemienia (woj. lubelskie), który miał ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymał policjant na urlopie. Do podobnego zatrzymania doszło w Lublinie, gdzie 60-latek z 2,5 promilami alkoholu przyjechał samochodem do sklepu po piwo.

Data publikacji: 25-07-2022

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

R. Kelly został uznany za winnego handlu kobietami oraz wykorzystywania seksualnego nieletnich. Sąd w Nowym Jorku skazał byłego gwiazdora amerykańskiej muzyki na 30 lat więzienia.

Data publikacji: 25-07-2022

W. Brytania. Kevin Spacey nie przyznał się do zarzutów napaści seksualnych

Kevin Spacey nie przyznał się do żadnego z pięciu postawionych mu zarzutów. Amerykański aktor w czwartek stanął przed sądem w Londynie w związku z oskarżeniami o napaści seksualne.

Data publikacji: 25-07-2022