Majówka 2021. Zakopane i Krupówki pełne turystów. Sporo osób wybrało się na majówkę w góry

Pod Giewontem rozpoczął się długi weekend majowy. Choć mamy pandemię i zakaz wynajmu pokoi dla turystów, w Zakopanem już w piątek pojawiło się sporo osób. Krupówki w piątek wieczorem były pełne spacerowiczów.


Inne artykuły

Pogrzeb Andrzej Grzesły, byłego piłkarza i działacza Garbarni, piłkarza Georytu, prezesa KKS Olsza, członka zarządu MZT [ZDJĘCIA]

Tłumy ludzi - rodzina, przyjaciele, znajomi, kibice - żegnały Andrzeja Grzesłę, byłego piłkarza krakowskich klubów Garbarni i Georytu, potem działacza "Brązowych", prezesa KKS Olsza i członka Zarządu Małopolskiego Związku Tenisowego, który zmarł 25 marca 2021 roku w wieku 66 lat. Jego pogrzeb odbył się w piątek, 30 kwietnia 2021 roku na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Data publikacji: 01-05-2021

Masz punkty karne? Możesz zapłacić wyższe OC

Rząd planuje, by łamiący przepisy drogowe płacili więcej za polisy. Na podwyżkę opłat wpływać ma liczba zebranych punktów karnych. Niewykluczone są również wyższe mandaty. Takiemu rozwiązaniu przyklaskuje m.in. Polska Izba Ubezpieczeń, jednak środowiska kierowców są sceptyczne. Wśród pomysłów tych drugich jest utworzenie funduszu bezpieczeństwa drogowego.

Data publikacji: 01-05-2021

Zbytnio zaufał nawigacji. Uszkodził dwa budynki, spędził noc w lesie

Nawigacja podpowiedziała kierowcy tira, żeby zjechał z głównej drogi i tak zaczęły się jego kłopoty. Zniszczył w Rogalowie (woj. lubelskie) dwa budynki, własną naczepę oraz spędził noc w lesie. Siedzący za kierownicą 24-latek zignorował kilka znaków i nie zatrzymał się, nawet kiedy skończył się asfalt, a droga zwęziła do trzech metrów.

Data publikacji: 01-05-2021

Roman Polański zapowiedział nowy film. Pierwszy od czasu usunięcia z Akademii Filmowej

Reżyser nakręci film The Palace (Pałac), którego akcja dzieje się w 1999 roku w hotelu zanurzonym w Alpach Szwajcarskich, gdzie przecinają się życia gości i obsługi. Trzy lata temu Polański został razem z Billem Cosbym usunięty z amerykańskiej Akademii Filmowej zgodnie z zasadami zachowania w organizacji.

Data publikacji: 01-05-2021

Remont Akropolu wywołuje protesty. "Chcą go zmienić w atrakcję turystyczną kosztem zabytku"

Dziesiątki uczonych, artystów i przedstawicieli administracji podpisały list otwarty przeciwko zmianom, które władze wprowadzają w jednym z najważniejszych zabytków starożytnego świata - ateńskim Akropolu. Jedni zarzucają pracom zbyt głęboką ingerencję w historyczną formę zabytków, inni - niedostateczne dostosowanie obiektu do wymogów współczesnego świata.

Data publikacji: 01-05-2021