Lubelskie. Uciekał przed policją autem na minuty. Rozbił je na... ławce

Osiemnaście wykroczeń naliczyli policjanci, którzy ścigali 19-latka uciekającego autem z wypożyczalni po ulicach Parczewa (woj. lubelskie). Mężczyzna, widząc blokadę, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w latarnię i wylądował na... ławce. Został ujęty podczas ucieczki pieszo. Kierowca był pod wpływem narkotyków. Grozi mu 5 lat więzienia. Zapłaci też 10 tys. zł grzywny.


Inne artykuły

Iwan Wyrypajew został obywatelem RP. "Żegnam się z moim rosyjskim obywatelstwem"

Dzisiaj zostałem obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej - oświadczył w mediach społecznościowych urodzony w Rosji reżyser, aktor i dramatopisarz Iwan Wyrypajew. Nadal będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby uwolnić Rosjan od tej strasznej niewoli i tyranii, w której żyją od wielu, wielu lat - zapewnił.

Data publikacji: 25-05-2022

Pogrzeb Jerzego Treli. "Kultura polska poniosła prawdziwie niepowetowaną stratę"

Ufam, że Jerzy Trela pozostanie w pamięci potomnych jako wzór artysty, całym swoim sercem, talentem i kunsztem służącego prawdzie, dobru i pięknu – napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników pogrzebu aktora Jerzego Treli.

Data publikacji: 25-05-2022

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Pisarka zginęła w pożarze

W nocy z niedzieli na poniedziałek w pożarze domu w Nowych Załubicach k. Warszawy zginęła czołowa polska pisarka nurtu fantasy Maja Lidia Kossakowska, laureatka wielu nagród literackich. O jej śmierci poinformowało czasopismo Nowa Fantastyka.

Data publikacji: 25-05-2022

Zakupy na AliiExpress, Amazonie itp. Jeśli nie zapłacisz cła - będzie grzywna, a za brak akcyzy urząd skarbowy zablokuje konto [23.05.2022]

Prowizje, grzywny, a nawet długi – zakupy w zagranicznych sklepach internetowych mogą być droższe niż myślisz! Na klientów zagranicznych serwisów i ich pieniądze czyhają podszywający się pod służby oszuści. Jak kupować za granicą, by zakup nie wpędził nas w kłopoty finansowe? Oto, co musisz wiedzieć, by kupować bezpiecznie.

Data publikacji: 25-05-2022

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc? Eksperymentalny program już w Polsce

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa.

Data publikacji: 25-05-2022