Królowa Elżbieta II napisała list do swoich poddanych

Epidemia koronawirusa wciąż rozprzestrzenia się po świecie, a liczba zachorowań i ofiar śmiertelnych ciągle rośnie. Z powodu pandemii wszyscy w miarę możliwości starają się chronić przed zakażeniem poprzez izolację w swoich domach. Podobne środki ostrożności postanowiła ostatnio podjąć królow...


Inne artykuły

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 21-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 21-03-2020

Dwa przeszczepy serca w Zabrzu. Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca wykonali je mimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Czas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest najtrudniejszy dla chorych, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep serca czy płuc. Mimo ekstremalnych warunków w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w sobotę, 21 marca, zaplanowano drugi przeprowadzony od czasu wybuchu epidemii przeszczep serca. Pierwszy odbył się tydzień temu u niewiele ponad 40-letniej pacjentki z Chorzowa. Pani Sylwia nie mogła już czekać. Dziś może cieszyć się życiem.

Data publikacji: 21-03-2020

Wprowadzono stan epidemii na terenie całej Polski. Co to oznacza? Zaostrzone kary. Czy do walki z epidemią będzie można powołać każdego?

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, zadecydował o wprowadzeniu na terenie całej Polski stanu epidemii. Co to oznacza w praktyce? W zasadzie rozporządzenie nie różni się wiele od tego, na mocy którego tydzień wcześniej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak zaostrzenie kar za opuszczenie kwarantanny oraz wydłużenie okresu zamknięcia szkół. Według ustawy do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie mógł być teraz powołany... każdy? Rządzący będą mieli też możliwość wyznaczenia stref zero wokół ogniska koronawirusa.

Data publikacji: 21-03-2020

Koronawirus w Małopolsce. Kolejny przypadek zakażenia. To czternasty chory w regionie

W piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażanie koronawirusem. Wśród 14 nowych chorych jeden jest z naszego województwa. To mężczyzna w sile wieku z Krakowa. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej. W sumie w Polsce chorobę stwierdzono już u 425 osób.

Data publikacji: 21-03-2020