Kraków. Trasa Łagiewnicka: powstają tunele i przystanki. Niedługo zostanie przełożona Wilga [ZDJĘCIA, WIDEO] 17.01.

Postępują prace związane z budową Trasy Łagiewnickiej. Obecnie prowadzone są m.in. intensywne roboty przygotowawcze do przełożenia Wilgi do nowego koryta, co ma nastąpić na przełomie lutego i marca. Ta operacja jest potrzebna do tego, by dokończyć budowę najdłuższego z tuneli, którym pojadą samochody, ale też tramwaje.


Inne artykuły

Rekordowa kara polskich urzędników dla Volkswagena. Mamy odpowiedź firmy

120,6 mln zł kary na Volkswagen Group Polska za m.in. wprowadzenie w błąd klientów ws. poziomu emisji spalin nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To najwyższa kara, jaką w historii nałożył UOKiK za naruszenie praw klientów. Rzecznik firmy poinformował, że postępowanie wszczęto przeciwko niewłaściwemu podmiotowi, bo oni jedynie importują pojazdy i nie mają wiedzy o problemie emisji.

Data publikacji: 17-01-2020

Samochód wciągnął kierowcę pod koła. 40-latek zakładał opaski przeciw gołoledzi

Kierowca samochodu marki Dacia Dokker został wciągnięty pod koła podczas zakładania opasek antypoślizgowych na opony swojego auta. O zdarzeniu policjantów powiadomili przypadkowi świadkowie. Gdy znaleźli poszkodowanego, mężczyzna już nie żył.

Data publikacji: 17-01-2020

Ekologia, disco i dziki zachód. Trendy na sezon jesień/zima 2020/21

Mediolański tydzień mody na jesień/zimę 2020/21 za nami. Podczas czterech dni najnowsze trendy zaprezentowało kilkadziesiąt projektantów, a wśród nich m.in. Armani, Iceberg, Gucci, Fendi, Numero 00 czy Marcelo Burlon. Okrągły jubileusz świętował dom mody Dsquared2. Na wybiegach nie zabrakło również odniesień do ekologii. Dziennikarka Polsat News - Marzena Ignor - przyglądała się nowinkom.

Data publikacji: 17-01-2020

Polski festiwal... najlepszym w Europie

European Festival Awards rozdane. Podczas środowej ceremonii w kategorii najlepszy duży festiwal triumfował, organizowany w Gdyni, Open’er. Totalna radość, bardzo dziękujemy! - pisali organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Data publikacji: 17-01-2020

52 mln euro grzywny i więzienie za "Głowę młodej kobiety"

Na grzywnę 52,4 mln euro i półtora roku więzienia skazał w czwartek sąd w Madrycie Jaime Botina, byłego prezesa banku Bankinter, za próbę wywiezienia z Hiszpanii i sprzedania jednego z obrazów Pabla Picassa. Wartość dzieła szacowana jest na ponad 26 mln euro.

Data publikacji: 17-01-2020