Kraków. Śmiertelne potrącenie 51-latki przy ul. Kapelanka. Dwóch mężczyzn stanie przed sądem

Nieletni prowadził, a obok siedział jego pijany kolega. Piątkowa podróż 16-latka i jego dziesięć lat starszego kompana ulicami Krakowa zakończyła się tragicznie. Doszło do śmiertelnego potrącenia 51-letniej kobiety. Obaj uciekli z miejsca zdarzenia, ale niespełna dwie godziny później wpadli w ręce policji. Teraz staną przed sądem.


Inne artykuły

Niemcy. Sprzedaż akwareli Kandinskiego. Dom aukcyjny zapowiada wstrzymanie transakcji

Dom aukcyjny Grisebach w Berlinie sprzedał w czwartek obraz Wassilego Kandinskiego, który został skradziony z Muzeum Narodowego w Warszawie. Transakcji sprzeciwiła się strona Polska. Jak podają niemieckie media, dom aukcyjny zdecydował się jednak wstrzymać transakcję.

Data publikacji: 07-12-2022

USA. Nie żyje Kirstie Alley. Aktorka miała 71 lat

W wieku 71 lat zmarła amerykańska aktorka Kirstie Alley. Sławę zyskała dzięki roli w serialu Zdrówko, grała w Star Treku i Północ-Południe. Wystąpiła w kilkudziesięciu produkcjach. Od niedawna zmagała się z nowotworem.

Data publikacji: 07-12-2022

30 lat Polsatu. To tutaj rodziły się gwiazdy. Zaczynali w "Idolu" i "Must Be The Music"

Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Sylwia Grzeszczak, Krzysztof Zalewski, Enej, Lemon - to tylko część z dobrze dziś znanych gwiazd, które narodziły się w Polsacie. Idol, a potem Must Be The Music były programami, które ich wypromowały. Ale w ciągu 30 lat Polsat drzwi do kariery uchylił też innym - bo kto dziś nie zna Krzysztofa Ibisza czy Pauliny Sykut-Jeżyny.

Data publikacji: 07-12-2022

Dodatkowe 3000+ dla emerytów w 2023: poza rekordową waloryzacją emerytur. Sprawdź, mamy wyliczenia [5.12.2022]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Wiadomo też, że poza gwarantowaną już przez ustawę trzynastą emeryturą seniorzy dostaną także czternastkę – deklarowali to minister Marzena Maląg i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Oczywiście to tylko waloryzacja i cały efekt matematyczny "psuje" wysoka inflacja sprawiająca, że jeszcze szybciej niż emerytury rosną koszty utrzymania. Dlatego tak ważną w 2023 r. rolę odgrywać mają dodatkowe świadczenia: trzynasta u czternasta emerytura. I dlatego nie tylko najgorzej sytuowani emeryci z nadzieją pytają o piętnastą emeryturę.

Data publikacji: 07-12-2022

Zmiana w kredytach. WIRON zastąpi WIBOR. Kto zyska kto straci: spłacający już i dopiero biorący kredyt hipoteczny na mieszkanie

WIRON, czyli Warsaw Interest Rate Overnight (wcześniej WIRD), ma stać się jednym z najważniejszych czynników decydujących o wysokości oprocentowania kredytów w Polsce. To zamiennik dość powszechnie krytykowanego WIBOR-u. Czym dokładnie jest WIRON? Od czego zależy? Jak wpłynie na raty kredytów? Czy okaże się korzystniejszy i bardziej przejrzysty z perspektywy polskich kredytobiorców niż WIBOR?

Data publikacji: 07-12-2022