Konfiskata aut. Kiedy policja będzie mogła zabrać kierowcy samochód, wyjaśniamy

Przez Sejm przeszła nowelizacja kodeksu karnego, która daje policji możliwość konfiskaty samochodu. Wśród przyjętych przez posłów zmian są też surowsze kary dla drogowych piratów. Wyjaśniamy, kiedy policja będzie mogła zabrać auto.


Inne artykuły

Wojna w Ukrainie. Rada Najwyższa zakazała rozpowszechniania rosyjskiej kultury

Ukraiński parlament zakazał publicznego odtwarzania muzyki pochodzącej z Rosji. Zablokowano także import książek z Rosji i Białorusi - podał portal Ukrinform. Obostrzenia mają obowiązywać do czasu wyzwolenia terytoriów okupowanych.

Data publikacji: 10-07-2022

Włochy. Kanadyjski laureat Oscara Paul Haggis aresztowany pod zarzutem przemocy seksualnej

Kanadyjski reżyser i scenarzysta, laureat Oscara Paul Haggis został w niedzielę aresztowany w Apulii we Włoszech pod zarzutem przemocy seksualnej. Prokuratura poinformowała, że 69-letni Haggis, uczestniczący w festiwalu filmowym, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety, którą następnie zostawił w złym stanie na lotnisku w Brindisi.

Data publikacji: 10-07-2022

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

R. Kelly został uznany za winnego handlu kobietami oraz wykorzystywania seksualnego nieletnich. Sąd w Nowym Jorku skazał byłego gwiazdora amerykańskiej muzyki na 30 lat więzienia.

Data publikacji: 10-07-2022

W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Zobacz, kiedy dostaniesz pieniądze [9.07.2022]

W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty nowych "czternastek".

Data publikacji: 10-07-2022

Polska wprowadzi euro? Adam Glapiński: Jest ogromna presja ze strony jednego z naszych sąsiadów

– Dopóki jestem prezesem NBP, Polska do strefy euro nie wejdzie – zadeklarował w piątek prezes NBP Adam Glapiński.

Data publikacji: 10-07-2022