Językoznawcy zdecydowali. "Szczepienie" słowem roku 2021

Słowo szczepienie zostało wybrane jako słowo roku 2021 w głosowaniu kapituły językoznawców ogólnopolskiego konkursu, a także pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. Wiadomość podała dr hab. Magdalena Derwojedowa, językoznawczyni z UW podczas internetowego ogłoszenia wyników.


Inne artykuły

Hiszpania. Cukiernia zakpiła ze świątecznego żłóbka. Sprawę umorzono

Sąd w Sewilli umorzył w środę postępowanie przeciwko cukierni w tym andaluzyjskim mieście, która zakpiła sobie z bożonarodzeniowego żłóbka. W grudniu właściciele lokalu w udekorowanej świątecznie witrynie umieścili wypieki w kształcie narządów płciowych.

Data publikacji: 06-01-2022

Trójmiasto: Wzięła taksówkę, by dojechać do umierającego ojca. Musiała zapłacić 600 zł

Taksówkarz policzył prawie 600 zł za 21-kilometrowy przejazd z dworca w Gdyni do szpitala na Zaspie w Gdańsku. Taksówkarz miał wykorzystać desperację pasażerki - podał portal trojmiasto.pl. Pani Joanna finalnie nie zdążyła pożegnać się z ojcem.

Data publikacji: 06-01-2022

Nowy tunel w Warszawie. Kierowcy zatrzymują się, by robić zdjęcia, jeden próbował stanąć na głowie

Od otwarcia ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy nie zabrakło wyjątkowo nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy narazili innych na niebezpieczeństwo - powiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Jeden z nich wysiadł z auta i próbował stanąć na głowie w tunelu, inni urządzają tam sesje zdjęciowe.

Data publikacji: 06-01-2022

Kraków. Teatr im. J. Słowackiego może "stracić sterowność"

Luki we wstępnym planie budżetowym Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie oraz problemy z wypłatami dla aktorów i pracowników techniki - na te kwestie m.in. wskazał Krzysztof Głuchowski, dyrektor sceny. Teatr może stracić sterowność - ocenił.

Data publikacji: 06-01-2022

Katarzyna Zdanowicz dołącza do zespołu Polsat News. Poprowadzi główne wydanie "Wydarzeń"

Dziennikarka będzie prowadzącą weekendowych wydań Wydarzeń 18:50. W nowej roli zadebiutuje już dziś. To kolejne wzmocnienie zespołu Wydarzeń. W ostatnim czasie do grona prowadzących dołączył również Michał Cholewiński.

Data publikacji: 06-01-2022