Interwencja poselska w Niepołomicach. Pogoń za prezesem Wodociągów. "Pan jest jak szczur" [NAGRANIA WIDEO]

Posłowie Platformy Obywatelskiej Marek Sowa i Aleksander Miszalski podjęli w poniedziałek (3 lutego) interwencję poselską w Niepołomicach. Jest to związane z tym, że obecnie zarządza miastem pełniący obowiązki burmistrza Krystian Zieliński (z nadania PiS). Tak jest od 18 grudnia 2019 roku, ponieważ prokuratura oskarżyła burmistrza Niepołomic Romana Ptaka o niedopełnienie obowiązków służbowych podczas budowy szkoły na miejskim osiedlu Jazy i nałożyła na wieloletniego szefa gminy (od 2009 roku) zakaz pełnienia funkcji służbowych (jako środek zapobiegawczy).


Inne artykuły

Masz te artykuły żywnościowe w kuchni? GIS zabronił sprzedaży. Niebezpieczna żywność w Polsce musi być wycofana ze sklepów [3. 02. 2020 r.]

Produkty żywnościowe w Polsce są objęte całkowitym zakazem sprzedaży. Wskazał je Główny Inspektor Sanitarny. Co to dla nas oznacza? Po pierwsze: absolutnie nie można ich kupować, bo to żywność niebezpieczna dla zdrowia. Powinna w trybie natychmiastowym zniknąć z półek sklepowych. Ale wciąż w niektórych miejscach mogą tam być z różnych przyczyny. Najlepiej poinformować sprzedawcę o wydanym zakazie. Po drugie: ne wolno ich też jeść. Decyzją GIS musiały one zniknąć ze sklepowych półek. Jeśli je kupiliście i macie je w domu, to oddajcie je niezwłocznie do sklepu. W wyniku kontroli Głównego Inspektoratu Sanitarnego wycofany ze sprzedaży został szereg produktów. To nie tylko żywność, ale także suplementy diety. Sprawdź, czy ich nie masz w swoim gospodarstwie domowym i zapoznaj się z aktualnymi ostrzeżeniami GIS oraz datą ważności produktów. To artykuły, które nie spełniały obowiązujących norm i mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Data publikacji: 04-02-2020

Wjechał tirem na torowisko tramwajowe. W rok z licznika "zniknęło" mu prawie 1,5 mln kilometrów

To kolejny niechlubny rekord na polskich drogach. Policjanci z Łodzi interweniowali, bo kierowca tira wjechał na torowisko tramwajowe. Przy okazji funkcjonariusze sprawdzili licznik pojazdu. Odkryli, że drogomierz w ciężarówce jest przekręcony o 1 mln 326 tys. 565 km.

Data publikacji: 04-02-2020

Miał wyczyścić felgi, rozbił sportowe auto warte 200 tys. zł

Pracownik myjni samochodowej we Wrocławiu miał wypolerować aluminiowe felgi sportowego Dodge’a Challengera. Postanowił skorzystać z okazji i wybrał się na przejażdżkę. Była bardzo krótka, już po kilkudziesięciu metrach uderzył w drzewo, mocno rozbijając przód wartego 200 tys. zł auta.

Data publikacji: 04-02-2020

Super Bowl 2020. Shakira i Jennifer Lopez dały olśniewające show

Gwiazdy wystąpiły w przerwie finału NFL, a ich 12-minutowy występ dosłownie porwał publiczność zgromadzoną na stadionie. W trakcie show fani mogli usłyszeć takie przeboje jak Waiting for Tonight, Hips Dont Lie, Waka Waka, Jenny from the Block, czy Lets Get Loud.

Data publikacji: 04-02-2020

Pamela Anderson rozstała się z mężem po... 12 dniach

- Postanowiliśmy spędzić trochę czasu osobno i zastanowić się nad tym, czego chcemy od życia - poinformowała aktorka Pamela Anderson. Gwiazda Słonecznego patrolu w styczniu w czasie prywatnej ceremonii w Malibu poślubiła Jona Petersa, producenta filmów takich jak Batman, Rain Man i Narodziny Gwiazdy. Małżeństwo ogłosiło, że się rozstaje po upływie niecałych dwóch tygodni.

Data publikacji: 04-02-2020