Ig Noble 2021 rozdane. Korupcja powiązana z otyłością polityków, orgazm udrażnia nos

Czy broda chroni przed skutkami uderzenia w twarz? (trochę). Czy politycy kradną więcej, kiedy są otyli? (wyraźnie). Czy nosorożce powinno się transportować do góry nogami? (tak najlepiej). Dlaczego przechodnie nie wpadają na siebie, kiedy idą ulicą? (to skomplikowane). Rozdano doroczne Ig Noble - nagrody z sympatią parodiujące najbardziej prestiżowe naukowe wyróżnienie.


Inne artykuły

Bohaterowie Gwiezdnych wojen na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach [ZDJĘCIA]

Bohaterami tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach są wojskowe pojazdy, noszące nazwy rodem z Gwiezdnych wojen – kultowego amerykańskiego filmu stworzonego przez George’a Lucasa. Czołg Abrams prezentujący się w Targach Kielce nazwany został Obi-Wan Kenobi, a wspomagający go Hercules nosi nazwę Plan B.

Data publikacji: 11-09-2021

Historyczny dzień dla Politechniki Świętokrzyskiej. Kielecka uczelnia zaczęła współpracę z Polska Grupa Zbrojeniową (WIDEO)

Politechnika Świętokrzyska podpisała w czwartek, 9 września, w trzecim dniu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, umowę z Polską Grupą Zbrojeniową umowę o współpracy. Uczelnia chce wdrażać swoje rozwiązania i kształcić kadrę na potrzeby polskiej armii.

Data publikacji: 11-09-2021

Szkocja. Umierała w rozbitym samochodzie. Policja przyjechała trzy dni później

Ranna i uwięziona w rozbitym samochodzie przeleżała trzy doby obok martwego partnera. Nikt nie przyjechał do wypadku, choć świadkowie od razu poinformowali policję o rozbitym aucie. Kiedy w końcu służby pojawiły się na miejscu, na ratunek było za późno. 25-letnia Lamara Bell zmarła w szpitalu. Szkocka policja przyznała się we wtorek do uchybień - po sześciu latach od zdarzenia.

Data publikacji: 11-09-2021

Świecie. Wypadek osobówki i motocykla. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły po zderzeniu samochodu marki Daewoo z motocyklem, do którego doszło późnym wieczorem w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). - Pojazdy stanęły w płomieniach - poinformowała podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Policjanci ustalają tożsamość motocyklisty.

Data publikacji: 11-09-2021

Holandia. Darmowe zwiedzanie Rijksmuseum w Amsterdamie po okazaniu klucza do zapięcia roweru

Mieszkańcy Amsterdamu będą mogli od poniedziałku przez tydzień bezpłatnie zwiedzać słynne Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) po okazaniu klucza do zapięcia roweru. W ramach promocji muzeum zaprasza amsterdamczyków do obejrzenia odrestaurowanej Straży Nocnej Rembrandta.

Data publikacji: 11-09-2021