Ian McKellen – nie tylko Gandalf. Zobaczcie najlepsze filmy, w których zagrał

Ian McKellen jest jednym z najwybitniejszych brytyjskich aktorów, który zasłynął szczególnie dzięki roli czarodzieja Gandalfa w filmach z serii „Władcy Pierścieni”. Aktorstwem zaczął się interesować już w szkole i występował w Bolton Little Theatre. Profesjonalną kar...


Inne artykuły

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 25-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 25-07-2020

W sierpniu rusza BECEKOBUS, czyli wakacyjne warsztaty objazdowe. Na ulice Bytomia wyjedzie specjalny autobus. To już dwunasta edycja akcji

W sierpniu na ulicach Bytomia pojawi się specjalny autobus - BECEKOBUS, który odwiedzi różne bytomskie dzielnice. Zaoferuje letni odjazd warsztatowy dzieciom i młodzieży, którzy wakacje spędzają w swoich domach. Organizatorem akcji jest Bytomskie Centrum Kultury.

Data publikacji: 25-07-2020

Tragiczny wypadek nastolatków na quadzie w Kaletach. Roztrzaskali się na drzewie. Zginął 17-letni chłopak

Wypadek w Kaletach. Dwaj nastolatkowie jadący quadem uderzyli w drzewo. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z mężczyzn, pasażer pojazdu zmarł na miejscu.

Data publikacji: 25-07-2020

Kraków. Pogrzeb prof. Franciszka Ziejki, byłego rektora UJ. "Był człowiekiem, który łączył" [ZDJĘCIA]

Kochał Kraków, a Kraków mu wiele zawdzięcza. W piątek odbył się pogrzeb prof. Franciszka Ziejki, byłego rektora UJ. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się mszą w Kolegiacie Akademickiej św. Anny w Krakowie, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. Ze względu na pandemię i ograniczenia sanitarne uczestniczyło w niej 150 osób. Profesor spoczął na cmentarzu na Salwatorze, w rodzinnym grobowcu.

Data publikacji: 25-07-2020