Film "Żeby nie było śladów" polskim kandydatem do Oscara

Film Żeby nie było śladów Jana P. Matuszyńskiego dotyczący śmierci Grzegorza Przemyka - jednej z najgłośniejszych zbrodni aparatu bezpieczeństwa PRL - został polskim kandydatem do Oscara. Werdykt ogłoszono w piątek w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej w Warszawie.


Inne artykuły

Zarobki nauczycieli w 2021. Nadchodzą zmiany w pensjach pedagogów. Ile zarobią nauczyciele?

Wynagrodzenia nauczycieli w 2021 roku. Nadchodzą zmiany w pensjach pedagogów. Ile zarobią nauczyciele? Zmiany mają zostać uzależnione od wysokości płacy minimalnej? Ministerstwo edukacji ma już przygotowaną propozycję zmiany wynagrodzeń nauczycieli. Kiedy zaczną obowiązywać zmiany w wynagrodzeniu nauczycieli? Sprawdźcie!

Data publikacji: 04-09-2021

Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Zobacz ceny

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

Data publikacji: 04-09-2021

Polkowice. Groźne zderzenie trzech aut na S3. Audi dachowało

Trzy samochody zderzyły się na S3 w okolicy Kaźmierzowa (zjazd na wysokości SW-1 w kierunku Polkowic). W zdarzeniu uczestniczyły trzy auta, z czego jeden dachował. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak kierowca mercedesa wjechał w tył audi. Policja wyjaśnia także zachowanie innych kierowców, którzy stojąc w korku zaczęli zawracać i jechać pod prąd korytarzem życia.

Data publikacji: 04-09-2021

Ciechanów. Śmiertelny wypadek na drodze gminnej. Łoś wybiegł z lasu

18-letni kierowca zginął w wypadku drogowym na drodze gminnej między Gołotczyzną a Ciechanowem (woj. mazowieckie). Na drogę wybiegł łoś. Pasażerka auta została ciężko ranna, walczy o życie w szpitalu.

Data publikacji: 04-09-2021

Warszawa. Znana wokalistka zatrzymana za jazdę po alkoholu. Miała dwa promile

- Mokotowscy policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile - poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Według informacji PAP, zatrzymana to Beata P. współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm. Kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Odmówiła składania zeznań.

Data publikacji: 04-09-2021