Eurowizja została odwołana! Pierwszy raz w historii konkursu

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie sfery życia. Przez rozprzestrzeniającą się chorobę zamarł cały przemysł rozrywkowy i sektor kultury. Wstrzymane zostały produkcje filmów, seriali i programów telewizyjnych. Odwołano też imprezy masowe. 65. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji m...


Inne artykuły

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 20-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 20-03-2020

Proboszcz z Rybnika: W niedzielę nie przychodzimy do kościoła! Taki apel pojawił się na sklepach i klatkach schodowych

Na drzwiach sklepów m.in. przy ulicy Wyzwolenia w Rybniku, a także na klatkach schodowych okolicznych bloków, zawieszono karteczki przypominające o tym, by w niedzielę i inne dni „nie przychodzić do kościołów". To proboszcz Bazyliki św. Antoniego wspólnie z wiernymi przypomina, że zostajemy w domach i modlimy się, oglądając transmisje w internecie.

Data publikacji: 20-03-2020

Tak budowano DTŚ. Drogowa Trasa Średnicowa w Gliwicach ma 4 lata. Pamiętacie, co tam wcześniej było?

DTŚ w Gliwicach to dzisiaj główna trasa w tym mieście. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie dojazd z Katowic do Gliwic bez Drogowej Trasy Średnicowej. Inwestycja ta zmieniła też całkowicie oblicze gliwickiego centrum. Jak wyglądały pierwsze prace związane z budową DTŚ w sercu Gliwic? Można to zobaczyć na archiwalnych zdjęciach.

Data publikacji: 20-03-2020

Koronawirus. Siódmy przypadek zarażenia w Małopolsce

W Małopolsce odnotowano siódmy przypadek zakażenia koronawirusem. Jak poinformowało biuro prasowe wojewody tym razem chodzi o młodą kobietę, która przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Data publikacji: 20-03-2020