Egipt. Archeolodzy odkryli ponad 100 starożytnych grobowców

Egipscy archeolodzy odkryli w Delcie Nilu 110 starożytnych grobowców - poinformowało we wtorek Ministerstwo Turystyki i Starożytności. Groby, z których część zawiera ludzkie szczątki, znaleziono w prowincji Dakahlia, około 150 kilometrów na północny wschód od Kairu.


Inne artykuły

Meghan i Harry, Bidenowie, Jennifer Lopez. Charytatywny koncert "Vax Live"

Książę Harry i Meghan Markle zostali kolejnymi ambasadorami Vax Live: The Concert to Reunite the World - charytatywnego koncertu zaplanowanego na 8 maja. Wydarzenie poprowadzi Selena Gomez, a udział w nim wezmą światowi przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden. Wystąpią m.in. Jennifer Lopez i Foo Fighters.

Data publikacji: 28-04-2021

The Witcher: Monster Slayer – premiera już wkrótce

Wiele wskazuje na to, że fani Wiedźmina będą musieli poczekać na kolejną pełnoprawną produkcję z uniwersum jeszcze wiele lat. Pocieszać ich może fakt, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku zadebiutuje drugi sezon netflixowego serialu z białowłosym Geraltem w roli głównej. Wcześniej – bo...

Data publikacji: 28-04-2021

Victor Frankenstein - powstrzymać powstanie potwora

„Victor Frankenstein” to film, który zadebiutował w 2015 roku. Produkcja jest połączeniem horroru i dramatu, w której zagrali między innymi Daniel Radcliffe czy James McAvoy. Czy uda się powstrzymać naukowca przed stworzeniem potwora?  Tytuł oryginalny: Vict...

Data publikacji: 28-04-2021

Mamy już dość noszenia maseczek: 26.04.2021. Zakładamy je z przymusu czy z obawy o zdrowie. Jak długo będziemy je nosić?

Mamy już serdecznie dość maseczek i z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym zniesiony zostanie nakaz ich noszenia. Ale przynajemniej większość w nas jest przekonana, że ich noszenie podczas pandemii jest niezbędne, bo to minimalny koszt ochrony siebie i bliskich przed COVID-19.

Data publikacji: 28-04-2021

Wiadomo kiedy otworzy się gastronomia ogródkowa, hotele i nieczynne teraz sklepy! Sprawdź! [26.04.2021]

Najpierw ogródki restauracyjne, hotele i wszystkie sklepy, które obecnie wciąż są zamknięte. Zaraz potem siłownie i – jeśli trzecia fala COVID będzie wciąż w trendzie opadającym – restauracje, bary, kluby i wszelkie inne miejsca rozrywki. Oczywiście z zachowaniem rygorów i procedur oszczędnościowych: maseczki do czasu konsumpcji, dezynfekcja, odległości między stolikami itp. Wszystko co znamy z poprzednich cykli znoszenia ograniczeń.

Data publikacji: 28-04-2021