Dwa przeszczepy serca w Zabrzu. Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca wykonali je mimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Czas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest najtrudniejszy dla chorych, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep serca czy płuc. Mimo ekstremalnych warunków w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w sobotę, 21 marca, zaplanowano drugi przeprowadzony od czasu wybuchu epidemii przeszczep serca. Pierwszy odbył się tydzień temu u niewiele ponad 40-letniej pacjentki z Chorzowa. Pani Sylwia nie mogła już czekać. Dziś może cieszyć się życiem.


Inne artykuły

Wprowadzono stan epidemii na terenie całej Polski. Co to oznacza? Zaostrzone kary. Czy do walki z epidemią będzie można powołać każdego?

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, zadecydował o wprowadzeniu na terenie całej Polski stanu epidemii. Co to oznacza w praktyce? W zasadzie rozporządzenie nie różni się wiele od tego, na mocy którego tydzień wcześniej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak zaostrzenie kar za opuszczenie kwarantanny oraz wydłużenie okresu zamknięcia szkół. Według ustawy do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie mógł być teraz powołany... każdy? Rządzący będą mieli też możliwość wyznaczenia stref zero wokół ogniska koronawirusa.

Data publikacji: 21-03-2020

Koronawirus w Małopolsce. Kolejny przypadek zakażenia. To czternasty chory w regionie

W piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażanie koronawirusem. Wśród 14 nowych chorych jeden jest z naszego województwa. To mężczyzna w sile wieku z Krakowa. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej. W sumie w Polsce chorobę stwierdzono już u 425 osób.

Data publikacji: 21-03-2020

Horoskop dzienny na sobotę, 21.03.2020. Horoskop na dziś: byk, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 21.03.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 21.03.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na sobotę, 21.03.2020 roku.

Data publikacji: 21-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 21-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 21-03-2020