Duża zmiana w PIT od nowego roku. Pracujący za granicą znów muszą płacić podatek od dochodu podwójnie [11.11.2020]

Taki w praktyce będzie efekt zmniejszenia tzw. kwoty abolicyjnej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT, którego zamierza dokonać rząd. I sprawa jest praktycznie przesądzona, bo ustawa jest już uchwalona przez Sejm i trafia właśnie do Senatu. Od 1 stycznia 2021 r. Polacy pracujący w takich krajach, jak np. Belgia, USA, Dania czy Holandia, nie będą mogli już skorzystać z ulgi abolicyjnej, która pozwalała odliczyć podatek za zarobki za granicą. Miała ona zastosowanie, jeśli podatek należny w obcym kraju był niższy niż w Polsce.


Inne artykuły

Ważna zmiana w prawie. Kierowca będzie płacił OC w symbolicznej wysokości. Kto, kiedy, ile można zaoszczędzić [11.11.2020]

Niedawna nowelizacja przepisów wprowadza możliwość tymczasowego wycofania auta z ruchu i obniżenia składki OC o przynajmniej 95 proc. Kto i kiedy może skorzystać z tej opcji?

Data publikacji: 12-11-2020

Szewczenko: Murawa na Śląskim była kiepska. Brzęczek: Muszę to potwierdzić

Polska na pustym Stadionie pokonała Ukrainę 2:0. Co po tym meczu powiedzieli Andrij Szewczenko i Jerzy Brzęczek?

Data publikacji: 12-11-2020

Groźny wypadek w Częstochowie. Kierowca staranował policjantów. Sprawca uciekł

Groźny wypadek w centrum Częstochowy. Rozpędzony samochód staranował na skrzyżowaniu policyjny radiowóz. Policjanci zostali ranni. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Data publikacji: 12-11-2020

Hutnik Kraków. Bramki i asysty w sezonie 2020/2021. Krzysztof Świątek strzelił już 5 goli

Hutnik Kraków. Sezon 2020/2021, II liga - klasyfikacja kanadyjska klubu, czyli bramki i asysty. W tym rankingu sprawdzicie, którzy piłkarze - no i oczywiście w jakim stopniu - mają wkład w gole zdobywane przez Hutnika. W GALERII prezentujemy zestawienie po 12 kolejkach, po rozegraniu zaległego meczu Hutnik - Śląsk II (2:5), w którym dwie piękne bramki zdobył Krzysztof Świątek. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 12-11-2020

DK 75. Zderzenie opla z jeleniem w Maciejowej. Auto rozbite, a zwierzę zabite

W Maciejowej jeleń nagle wyskoczył na główny trakt prowadzący z Nowego Sącza w kierunku Krynicy-Zdroju, czyli drogę krajową nr 75. W ciemnościach zwierzę uderzyło w lewy bok samochodu osobowego oraz w jego przednią szybę.

Data publikacji: 12-11-2020