Dostaliście zdjęcie z fotoradaru? RPO: nie można zmuszać do obciążania samego siebie

Właścicielowi auta, jeśli nie ujawni, kto nim kierował np. wtedy, gdy fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości, grozi kara grzywny. Sprawca nie ma możliwości skorzystania z prawa do milczenia, która jest częścią konstytucyjnego prawa do obrony. RPO wystąpił do senackiej komisji o taką zmianę prawa, która zagwarantuje, że obywatel nie będzie musiał dostarczać dowodu przeciw samemu sobie.


Inne artykuły

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor walczył z nowotworem

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki - reżyser oraz aktor teatralny i filmowy, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie i były rektor tej uczelni. W czerwcu ujawnił, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Informację o śmierci aktora potwierdziła Polsat News jego córka.

Data publikacji: 20-07-2020

Nie żyje Phyllis Somerville. Aktorka zagrała m.in. w "Dziwnym przypadku Benjamina Buttona"

Popularna amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także śpiewaczka, Phyllis Somerville zmarła w Nowym Jorku z przyczyn naturalnych - poinformował w piątek jej menadżer Paul Hilepo. Nie sprecyzował bliżej przyczyny zgonu. Artystka miała 76 lat.

Data publikacji: 20-07-2020

Kinowe hity w 2020 r. Imperium znów kontratakuje

W amerykańskich kinach nie można zobaczyć nowych, wielkich produkcji. Przebojem srebrnych ekranów stały się więc stare klasyki. Równych sobie nie ma Imperium kontratakuje, film z 1980 roku.

Data publikacji: 20-07-2020

Kate Middleton miała zrezygnować z trzeciej ciąży? Na jaw wyszły szokujące fakty

Najmłodszy syn Kate Middleton i księcia Williama, Louis Arthur Charles z Cambridge, w tym roku skończył dwa lata. Chłopiec przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku w londyńskim szpitalu. Podobnie, jak w przypadku narodzin poprzednich dzieci, urodzenie się kolejnego królewskiego potomka było w...

Data publikacji: 20-07-2020

Fatalny romans – to nie może się skończyć dobrze

Miłość, zdrada i pożądanie to motywy, które bardzo często przewijają się w scenariuszach różnorodnych filmów i seriali. Wiele z nich obejrzeć możemy za pośrednictwem serwisów streamingowych. Sporo z tego rodzaju produkcji znajdziemy chociażby na Netflixie, na który...

Data publikacji: 20-07-2020