Ciechanów. Śmiertelny wypadek na drodze gminnej. Łoś wybiegł z lasu

18-letni kierowca zginął w wypadku drogowym na drodze gminnej między Gołotczyzną a Ciechanowem (woj. mazowieckie). Na drogę wybiegł łoś. Pasażerka auta została ciężko ranna, walczy o życie w szpitalu.


Inne artykuły

Warszawa. Znana wokalistka zatrzymana za jazdę po alkoholu. Miała dwa promile

- Mokotowscy policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile - poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Według informacji PAP, zatrzymana to Beata P. współzałożycielka oraz wokalistka zespołu Bajm. Kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Odmówiła składania zeznań.

Data publikacji: 03-09-2021

Grecja. Zmarł Mikis Theodorakis. "Straciliśmy część greckiej duszy"

W czwartek w wieku 96 lat zmarł grecki kompozytor Mikis Theodorakis - poinformowało ministerstwo kultury Grecji. Światową sławę przyniosło mu skomponowanie muzyki do filmu Grek Zorba z 1964 r., w tym słynnego tańca sirtaki znanego również jako zorba.

Data publikacji: 03-09-2021

ABBA wraca po 40 latach. Będzie nowa płyta

Legendarny szwedzki zespół muzyki pop ABBA zapowiedział w czwartek na Twitterze swój pierwszy od 40 lat album. Grupa oświadczyła także, że planowane jest wirtualne show, koncert zorganizowany na specjalnie zaprojektowanej arenie w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie.

Data publikacji: 03-09-2021

Nowy rok szkolny. "Polacy popierają powrót do klasycznego modelu nauczania"

Dzisiaj dla 4,6 miliona uczniów z 20 tys szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. - Z naszego badania wynika, że ponad 90 proc. ankietowanych popiera powrót do klasycznego modelu nauczania, uważając, że taka forma zapewni lepszy poziom edukacji i wzmocni relacje z rówieśnikami- tłumaczy w rozmowie z nami ekspertka.

Data publikacji: 03-09-2021

Z Tarczy Antykryzysowej skorzystało 86 proc. przedsiębiorców. Firmy w oceniły pomoc państwa na 3,5. Co pomogło, a co zawiodło?

Z rozwiązań dostępnych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej skorzystało 86 proc. przedsiębiorców. łącznie trafiło do nich ponad 16 mld zł. Najwyższe oceny i jednocześnie najczęściej wykorzystywaną formą pomocy było zwolnienie ze składek ZUS. Duża popularnością cieszyło się także dofinansowanie wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne oraz obniżenie wymiaru czasu pracy lub pracę zdalną.

Data publikacji: 03-09-2021