Berliński Balet Państwowy zawarł ugodę z baletnicą, skarżącą się na rasizm w zespole

Po oskarżeniach o rasizm i nieprzedłużeniu kontraktu, baletnica Chloé Lopes Gomes i Berliński Balet Państwowy zawarli ugodę przed okręgowym Sądem Arbitrażowym w Berlinie. Lopes skarżyła się na rasistowskie uwagi ze strony osoby prowadzącej szkolenie.


Inne artykuły

"Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje". Duda o Żulczyku

- Nie czytałem książek Jakuba Żulczyka. Do niedawna w ogóle nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje. Później dowiedziałem się z mediów – powiedział prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim odniósł się do oskarżenia pisarza o zniesławienie prezydenta RP.

Data publikacji: 24-04-2021

Xbox – w gry free-to-play zagramy bez Xbox Live Gold

Nie od dziś wiadomo, że rynek darmowych gier komputerowych jest coraz większy i nie mowa tutaj o płatnych produkcjach, które od czasu do czasu dostajemy w ramach różnorakich promocji. Do dyspozycji graczy jest dziś bowiem mnóstwo tytułów free-to-play, w których moż...

Data publikacji: 24-04-2021

Szukając Sheeli - seria osobistych wywiadów

„Szukając Sheeli” to indyjska produkcja dokumentalna, która swoją premierę miała w 2021 roku. Historia przedstawiona w produkcji opiera się na postaci Ma Anand Sheel - kontrowersyjnej postaci, która po latach wraca do Indii.  Tytuł oryginalny: Searching for Sheel...

Data publikacji: 24-04-2021

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka, czyli Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zostaną zastąpione przez Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 24-04-2021

Pogoda na maj 2021. Będzie ciepło! Temperatury gwałtownie skoczą w górę. Oto długoterminowa prognoza pogody IMGW

Pogoda na maj 2021: Nadciąga wreszcie długo wyczekiwane ocieplenie i powrót dwucyfrowych temperatur. Tegoroczna pogoda jest jednak kapryśna i zmienna. Maj również, z dużym prawdopodobieństwem, będzie miesiącem niestabilnym pogodowo. Co mówi długoterminowa prognoza pogody IMGW? Będzie coraz cieplej. Ile zatem maksymalnie wskażą w tym miesiącu termometry? Czytajcie prognozę pogody na maj.

Data publikacji: 24-04-2021