Apostazja coraz popularniejsza! Jak odejść z Kościoła? Procedura apostazji - jak wygląda i z czym się wiąże?

Jak się wypisać z Kościoła? Apostazja coraz popularniejsza. "Po sześciu latach zastanawiania się, coś we mnie pękło. Ostatnie wydarzenia w kraju przekonały mnie, że jednak muszę odejść z Kościoła" - pisze w facebookowym komentarzu Piotr, który chce dokonać aktu apostazji. Takich osób, wyrażających w Internecie chęć odejścia z Kościoła, jest więcej. Biskup Jacek Jezierski przyznaje, że istnieje zjawisko występowania z Kościoła rzymskokatolickiego. Wzrasta ono w chwilach napięć na tle światopoglądowym i obyczajowym, ale również politycznym. Kuria nie prowadzi jednak statystyk odejść z Kościoła.


Inne artykuły

Podwyżki cen biletów w Krakowie przegłosowane. Nowa taryfa wejdzie w życie od lutego 2021

Podwyżka cen biletów za przejazdy komunikacją miejską w Krakowie stała się faktem. Drożej za bilety zaczniemy płacić od lutego 2021 roku. Radni ostatecznie nieco obniżyli stawki zaproponowane przez prezydenta Jacka Majchrowskiego, ale i tak zapłacimy drożej. Bilet jednorazowy będzie kosztował 6 zł, bilet 20-minutowy 4 zł, a miesięczny na wszystkie linie 80 zł. Nowością będzie bilet półroczny.

Data publikacji: 19-11-2020

Stronie. Zderzyły się dwa auta osobowe. Kierowały nimi kobiety

Dwa samochody osobowe zderzyły się w środę w miejscowości Stronie w gminie Łukowica. Obydwoma kierowały kobiety. Według strażaków w tym drogowym nieszczęściu obydwie miały wiele szczęścia, bo z poważnej opresji wyszły niemal bez szwanku. Auta są jednak poważnie uszkodzone.

Data publikacji: 19-11-2020

Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Wideo zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Data publikacji: 19-11-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 19-11-2020

"Boże Ciało" i Agnieszka Holland z nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

Boże Ciało Jana Komasy otrzymało we wtorek nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, reżyseria, scenariusz (Mateusz Pacewicz) oraz aktor (Bartosz Bielenia). Szansę na statuetkę za najlepszą reżyserię ma także Agnieszka Holland, twórczyni Szarlatana.

Data publikacji: 19-11-2020