77. MFF w Wenecji. "Nomadland" ze Złotym Lwem

Nomadland w reż. Chloe Zhao został uhonorowany w sobotę wieczorem Złotym Lwem na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Z kolei Srebrnym Lwem - Wielką Nagrodą Jury - nagrodzono Nuevo Orden Michela Franco. Vanessa Kirby za rolę w Pieces of a Woman otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Najlepszym aktorem został Pierfrancesco Favino za kreację w Padrenostro.


Inne artykuły

Ariana Grande – gwiazda amerykańskiej sceny muzycznej. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Ariana Grande jest amerykańską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów i aktorką. Popularność zdobyła dzięki występom w produkcjach stacji Nickelodeon. Obecnie jest jedną z największych gwiazd muzyki pop. Jej przeboje, takie jak „God Is a Woman”, „Bang Bang” czy &bd...

Data publikacji: 13-09-2020

Mecz – w walce z własnymi demonami i rywalami

Piłka nożna jest dziś chyba najpopularniejszym sportem na świecie. Rozgrywki i związane z nimi emocje niemal codziennie udzielają się milionom fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie futbol jest tematem przewodnim wielu nowych produkcji dokumentalnych i fabularnych – je...

Data publikacji: 13-09-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 13-09-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 13-09-2020

Koronawirus na Śląsku. Najnowsze dane o zakażeniach, COVID-19 i kwarantannie

Koronawirus na Śląsku, województwie śląskim i w Polsce nadal zakaża. Sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Zagrożenie koronawirusem i wprowadzona społeczna kwarantanna - tylko potwierdzone informacje. Sprawdźcie najświeższe wiadomości o zasięgu epidemii koronawirusa w Polsce i na Śląsku, które dziennikarze zbierają na bieżąco ze wszystkich szpitali, w których leżą pacjenci. Piszemy też o kwarantannie. Sprawdź pilne komunikaty, które dotyczą Twojego miasta.

Data publikacji: 13-09-2020