Artykuły z dnia: 30-05-2020

„Nieobliczalny” - film z Russellem Crowe'em rozpocznie kinowy sezon!

Z powodu pandemii koronawirusa niemal zupełnie zamarł przemysł rozrywkowy i na całym świecie pozamykano kina. Ponieważ sytuacja w niektórych krajach zaczyna się powoli stabilizować, sale kinowe wracają częściowo do swojego dawnego funkcjonowania. Podobnie sytuacja wygląda w Polsce – w n...

Data publikacji: 30-05-2020

Anna Lewandowska w zestawieniu najgorętszych WAGs!

Nie jest tajemnicą, że piłkarze nieraz mają wyjątkowo piękne, a także utalentowane partnerki. W ostatnim czasie brytyjski dziennik „The Sun” postanowił bliżej przyjrzeć się wybrankom zawodników Bayernu Monachium i stworzyć zestawienie tych najpopularniejszych. Uwzględniono w nim n...

Data publikacji: 30-05-2020

Kuba Strzyczkowski przeprosił na antenie "Trójki" Marka Niedźwieckiego. Nowy dyrektor radia chce, by wrócił stary zespół dziennikarzy

Kuba Strzyczkowski przeprosił na antenie radiowej "Trójki" Marka Niedźwieckiego. W trakcie piątkowego (29.05) programu „Godzina prawdy” prowadzonego przez Michała Olszańskiego, nowy dyrektor "Trójki" odczytał przeprosiny, będące odpowiedzią na wezwanie przedprocesowe kancelarii, która reprezentuje Marka Niedźwieckiego. Przyznał, że zostały naruszone dobra osobiste. Strzyczkowski przeprosił też Bartka Gila i Halinę Wachowską. Nowy dyrektor "Trójki", który wezwanie do przeprosin otrzymał niejako "w spadku" po Tomaszu Kowalczewskim (na początku tygodnia pożegnał sie ze stanowiskiem) zapowiada, że chciałby powrotu do rozgłośni starego zespołu dziennikarzy. Ci zaczęli masowo odchodzić po aferze związanej z cenzurą Listy Przebojów "Trójki".

Data publikacji: 30-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 30-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 30-05-2020

Krótkie fryzury damskie: bob z grzywką i fryzura na pazia. Zobacz najmodniejsze cięcia tego sezonu! [ZDJĘCIA] [29.05.20]

Fryzura bob była szczególnie popularna w latach 20. XIX wieku. Teraz wraca do łask. Nic dziwnego - jest wygodna, stylowa i pasuje właściwie każdej kobiecie. Sprawdź krótkie fryzury na 2020 rok!

Data publikacji: 30-05-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 30-05-2020

Ceny warzyw i owoców na targowiskach biją rekordy. Dlaczego podrożały truskawki, czereśnie, bób, ogórki i pomidory?

Ile kosztują owoce i warzywa na targowiskach? Drożyzna! Grube portfele trzeba zabrać ze sobą na targowiska miejskie w województwie śląskim, bo w ostatnim czasie strasznie zdrożały warzywa i owoce. Na targu w Zabrzu za kilogram czereśni trzeba już zapłacić 34,99 złotych, a truskawek 14,99 zł. Są targowiska, gdzie za 1 kg truskawek zapłacimy nawet 20 złotych! Dlaczego ceny warzyw i owoców są tak wygórowane? Powodów jest kilka…

Data publikacji: 30-05-2020

Nie żyje legendarny jazzman. Jego album sprzedaje się najlepiej na świecie

W niedzielę zmarł Jimmy Cobb, perkusista jazzowy, jeden z najwybitniejszych wykonawców tej muzyki, ostatni żyjący członek zespołu towarzyszącego Milesowi Davisowi w nagraniu legendarnego albumu Kind of Blue. O śmierci artysty poinformowała jego żona Eleana Tee Cobb, dodając, że przyczyną zgonu był rak płuc. Muzyk miał 91 lat.

Data publikacji: 30-05-2020

15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Data publikacji: 30-05-2020

Pijany z odebranym prawem jazdy trafił autem między drzewa

Zakrwawiony mężczyzna szedł boso drogą krajową nr 12 w Strzelcach (woj. łódzkie). Okazało się, że spowodował wcześniej wypadek. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdów. Pomogli mu świadkowie, wśród nich wracający ze służby policjant z komisariatu w Paradyżu.

Data publikacji: 30-05-2020

Nie żyje Jerzy Pilch. Pisarz zmarł w swoim domu

Nie żyje Jerzy Pilch, pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike. Zmarł w piątek po południu w swoim domu w Kielcach - przekazała Wyborcza, a informację tę potwierdziło Muzeum Literatury. Od kilku dni 67-letni pisarz miał problemy z ciśnieniem.

Data publikacji: 30-05-2020

Metz i Stelmach wracają do Trójki. Jest też nowy prowadzący Listę Przebojów

Piotr Metz, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Bartosz Gil i Łukasz Szwed zdecydowali się na powrót do Trójki. Jak zapewnił nowy dyrektor rozgłośni Kuba Strzyczkowski: wracają wszyscy. Jest tylko pytanie, kiedy.

Data publikacji: 30-05-2020