Artykuły z dnia: 30-03-2021

Koniec pracy z dowolnego miejsca. Powstał nowy projekt zmian w Kodeksie pracy

Co zawiera najnowszy projekt nowelizacji Kodeksu pracy? Czy będą dopłaty do pracy zdalnej? Kto zadecyduje o miejscu jej wykonywania? Uchylamy kulisy nowelizacji Kodeksu pracy.

Data publikacji: 30-03-2021

Co trzeci pracujący Polak obawia się utraty pracy w ciągu najbliższych dwóch lat. Emigrację zarobkową rozważa 18 proc. badanych

Ponad połowa pracujących Polaków odczuło negatywny wpływ pandemii na swoją sytuację zawodową. Z jednej strony 34 proc. z nich obawia się utraty pracy, a z drugiej prawie połowa oczekuje wzrostu wynagrodzenia. Co ciekawe, zwiększyć je zamierza niemal co 4 firma, a ponad 7 na 10 chce utrzymać ich poziom. Kryzys gospodarczy jest odczuwalny przez ponad 40 proc.

Data publikacji: 30-03-2021

Dom wygranych - nielegalne kasyno w domu!

„Dom wygranych” to amerykańska komedia, której reżyserem jest Andrew Jay Cohen. Produkcja zadebiutowała w 2017 roku i opowiada historię zddesperowanych rodziców, którzy na studia córki zamierzają zarobić we własnym i nielegalnym kasynie.  Tytuł oryg...

Data publikacji: 30-03-2021

We dwoje zawsze raźniej - narodziny niezwykłej relacji

Film pod tytułem „We dwoje zawsze raźniej” to francuski komediodramat, który zadebiutował w 2015 roku. Opowiada on historię dwójkę przypadkowych ludzi, których życiorysy się przecinają. Niespodziewanie stają się oni dla siebie bliscy - ichy życia zmieniają się d...

Data publikacji: 30-03-2021

Dom Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana. Tak mieszkają ulubieńcy Polaków [zdjęcia]

Małgorzaty Rozenek nikomu nie trzeba przedstawiać. Królowa polskiej telewizji, prawdziwa diwa show-biznesu, kolorowy ptak tzw. warszawki. Zastanawiałeś się kiedyś, jak mieszka nasza gwiazda? Spieszymy z odpowiedziami. Jej dom jest kolorowy, gustowny, luksusowy i interesujący jak sama właścicielka. Zobacz, jak mieszka Małgorzata Rozenek wraz z mężem - Radosławem Majdanem.

Data publikacji: 30-03-2021

Tak bawili się razem Jadwiga i Zdzisław z Sanatorium Miłości. Rzeczywistość okazała się brutalna? [zdjęcia]

Jadwiga i Zdzisław to jedni z ulubieńców telewidzów, którzy oglądają program "Sanatorium Miłości". Program emitowany w TVP 1 ma wielu fanów, i wielu z nich myślało, ze para ma się ku sobie. Internauci spekulują, ze para nie stworzyła relacji poza programem, a rzeczywistość okazała się brutalna.

Data publikacji: 30-03-2021

Te liczby padały najczęściej w losowaniach Lotto. One mogą przynieść Ci miliony w Lotto

Chcesz wygrać w Lotto? Zobacz, które liczby padają częściej niż pozostałe w losowaniach Lotto. Sprawdziliśmy, które liczby w Lotto padały najczęściej w ciągu ostatniego roku. Właśnie te liczby mogą okazać się szczęśliwe w grach Lotto i przynieść wysokie wygrane!

Data publikacji: 30-03-2021

Betonowe filary przebiły kabinę ciężarówki. 62-letni Polak cudem przeżył

Po zderzeniu dwóch ciężarówek, do którego doszło w poniedziałek nad ranem na niemieckiej autostradzie A4 w Saksonii, ładunek przewożony przez jedną z nich zerwał się z mocowań i przebił kabinę kierowcy. 62-letni Polak, choć służby ratunkowe miały ogromny problem z jego uwolnieniem, cudem przeżył.

Data publikacji: 30-03-2021

Ceny aut idą w górę

Pandemia winduje ceny samochodów, zwłaszcza używanych; w ciągu zaledwie jednego miesiąca średnia cena używanego samochodu wystawianego w ofertach internetowych, autokomisach oraz u dilerów wzrosła o prawie 2 tys. zł, z 21 033 zł w styczniu do 22 900 zł w lutym - informuje we wtorek Rzeczpospolita.

Data publikacji: 30-03-2021

Horoskop na kwiecień. Sprawdź, co czeka Cię w najbliższym miesiącu [zdjęcia]

Kwiecień zbliża się wielkimi krokami. To miesiąc wiosenny, który będzie udany dla znaków stałych, zwłaszcza dla wodnika, który będzie rozwijać swoje kompetencje zawodowe. Dla byków i bliźniąt to idealny czas na znalezienie drugiej połówki. A jak będzie w przypadku innych znaków? Szczegóły znajdziesz w naszej galerii.

Data publikacji: 30-03-2021

Córka oskarża Woody'ego Allena o pedofilię. Udzielił pierwszego wywiadu od 30 lat

Woody Allen po raz pierwszy od 30 lat udzielił telewizyjnego wywiadu. W rozmowie z CBS Sunday Morning bronił się przed oskarżeniami wysuwanymi przez jego adoptowaną córkę, Dylan Farrow. Kobieta twierdzi, że w dzieciństwie, reżyser molestował ją seksualnie.

Data publikacji: 30-03-2021

Zarzuty o mobbing w łódzkiej filmówce. Anna Paliga spotkała się z władzami uczelni

Rozmowa miała na celu doprecyzowanie postawionych zarzutów - poinformowała łódzka filmówka po wtorkowym spotkaniu z Anna Paligą. Absolwentka uczelni zarzuca władzom i wykładowcom mobbing, przemoc fizyczną i psychiczną, zmuszanie do rozbieranych scen i przyzwolenie na poniżanie studentów. Gildia Reżyserów Polskich chce powołania komisji ds. nadużyć przemocowych.

Data publikacji: 30-03-2021

"Koniec z chamami pod przykrywą artyzmu", "trauma zamyka". Aktorzy o mobbingu w łódzkiej filmówce

Od studentów słyszę zdania »tak się nie robi, ona nie ma prawa, to jakieś nieludzkie, jesteśmy pogubieni, każdy tutaj wtłacza nas w jedną, jedyną, niepodważalną prawdę, autokratycznie, nie masz prawa mieć innego zdania, bo...« - napisała na Instagramie Aleksandra Konieczna, odnosząc się do mobbingu w łódzkiej szkole filmowej. W ostatnich dniach sprawę komentowali też inni aktorzy.

Data publikacji: 30-03-2021