Artykuły z dnia: 30-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 30-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 30-03-2020

"Zew krwi" i "Downhill" trafią do VOD. Wszystko przez pandemię

Z powodu panującej na świecie sytuacji dystrybutorzy kin zdecydowali się na niestandardowe rozwiązania. Co i rusz do VOD trafiają filmy, których premiera nie była możliwa w kinie lub z powodu pandemii nie mogły być dłużej w kinie wyświetlane (co związane jest z zamknięciem kin). W ten spos&oa...

Data publikacji: 30-03-2020

Monika Zamachowska zaatakowała PiS i TVP w związku z wyborami

Monika Zamachowska postanowiła zabrać głos w sprawie zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Jest kojarzona z TVP, ale od czasu, kiedy została zwolniona – chętniej zaczęła krytykować zarówno samą stację, jak i obecną partię rządzącą. Ostatnio, za pośrednictwem medió...

Data publikacji: 30-03-2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic [MAPS, STATISTICS]

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic [MAPS, STATISTICS] Data sources: WHO, CDC, ECDC, NHC, DXY, 1point3acres, Worldometers.info, BNO, state and national government health departments, and local media reports. 03/29/2020.

Data publikacji: 30-03-2020

Szpital Górniczy w Bytomiu: zamknięto dwa oddziały. Przebywali w nich pacjenci z koronawirusem

Dwa oddziały w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu zostały zamknięte. Przebywały tam bowiem osoby, u których wykryto koronawirusa.

Data publikacji: 30-03-2020

Mariusz Wołosz: "Organizacja wyborów 10 maja to zbiorowe samobójstwo". Rozmowa z prezydentem Bytomia

Samorządowy sprzeciw wobec organizacji wyborów prezydenckich 10 maja? Teoretycznie, jest to możliwe i boję się myśleć, co byłoby, gdybyśmy zastosowali takie rozwiązanie w miastach. Wolę sądzić, że do tych wyborów jednak nie dojdzie. Epidemia się rozprzestrzenia. Ktoś w PiS w końcu musi to zrozumieć - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Data publikacji: 30-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 30-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 30-03-2020

Koronawirus. W Myślenicach w szpitalu powiatowym zmarł pacjent. Już po jego śmierci okazało się, że był zakażony koronawirusem

89-letni pacjent z niewydolnością oddechową trafił do szpitala w Myślenicach w piątek. Został przyjęty na oddział pulmunologii. Zmarł w sobotę i już po jego śmierci okazało się, że był zakażony. W niedzielę wieczorem został ujęty w oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia jako ofiara wirusa z Wuhan. Był mieszkańcem powiatu krakowskiego.

Data publikacji: 30-03-2020

"Przeogromny polski kompozytor". Francuskie media oddają hołd Krzysztofowi Pendereckiemu

Nie żyje przeogromny polski kompozytor Krzysztof Penderecki - ogłaszało w niedzielę rano publiczne radio France Musique, klasyfikując zmarłego muzyka jako jednego z najważniejszych kompozytorów świata.

Data publikacji: 30-03-2020

"Człowiek kultury, jakiej nam dziś potrzeba". Wspomnienia o Krzysztofie Pendereckim

Nie żyje Krzysztof Penderecki, Wielki Polak, kompozytor, muzyk. Człowiek kultury, jakiej nam dziś potrzeba - wysokiej, sięgającej szczytów, napełniającej ducha nadzieją - napisała na Twitterze europosłanka Janina Ochojska. 86-letni artysta odszedł w niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie.

Data publikacji: 30-03-2020

Pique, Ramos i inni. Hiszpańskie gwiazdy zebrały pół miliona euro na walkę z koronawirusem

Gwiazdy hiszpańskiego sportu i artyści w ciągu kilku godzin zebrali ponad pół miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa biorąc udział w charytatywnym wydarzeniu muzycznym zorganizowanym przez piłkarską ekstraklasę Hiszpanii. Transmisję przeprowadzono w internecie.

Data publikacji: 30-03-2020