Wiadomości z Polski i Świata oraz plotki z życia gwiazd

Katowice: Tesco w Silesia City Center mniejsze o połowę. Powierzchnia sklepu skurczyła się, a półki opustoszały. Co się dzieje z tym sklepem

Tesco Extra w Silesia City Center, flagowy sklep brytyjskiej sieci w Katowicach, wygląda jak po przejściu tajfunu. Półki wymiecione do cna, sklep obstawiony ściankami, zamknięte lady z rybami, cukiernia i bistro. Co się dzieje z tym sklepem? Czy szykuje się do zamknięcia?

Data publikacji: 22-02-2020

Koronawirus w Pyrzowicach? 28-latek z podwyższoną temperaturą odwieziony z lotniska do szpitala w Zawierciu. Leciał tranzytem z Chin

Na lotnisku w Pyrzowicach uruchomiono procedurę profilaktyczną w związku z epidemią koronawirusa. Do szpitala w Zawierciu na badania trafił pasażer, który tranzytem podróżował z Chin. Na lotnisku poczuł się źle, miał podwyższoną temperaturę.

Data publikacji: 22-02-2020

Horoskop dzienny na sobotę, 22.02.2020. Horoskop na dziś: byk, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 22.02.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 22.02.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na piątek, 22.02.2020 roku.

Data publikacji: 22-02-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 22-02-2020

Drożeje przejazd A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Konin

Od marca kosztował przejazd samochodem osobowym płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin będzie kosztował 66 zł. Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała, że od 2 marca zmianie ulegają stawki za przejazd wszystkich kategorii pojazdów.

Data publikacji: 22-02-2020

Z ciężarówką na czołówkę. Niebywały refleks kierowcy osobówki [WIDEO]

Kierujący pojazdem dostawczym wykonuje manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tylko dzięki refleksowi kierujących tymi autami nie doszło do czołowego zderzenia.

Data publikacji: 22-02-2020

Jerzy Gruza pośmiertnie odznaczony. "Dbał, by poprawiać nastrój Polakom"

Reżyser Jerzy Gruza został podczas piątkowych uroczystości pogrzebowych odznaczony pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.

Data publikacji: 22-02-2020

"To oczywiste, on nie potrafi czytać". Dystrybutor "Parasite" odpowiada Trumpowi

Prezydent USA Donald Trump skrytykował w czwartek na wiecu wyborczym w Colorado Springs, w stanie Kolorado, południowokoreański film Parasite, zwycięzcę tegorocznych Oscarów. Szczególnie nie podobało mu się, że jest to produkcja z Korei Południowej. Na słowa prezydenta zareagował m.in. dystrybutor filmu w USA.

Data publikacji: 22-02-2020

Spadasz w dół lub cofasz do tyłu? Popełniasz błąd

Historia oparta na faktach autentycznych: w sprawach językowych często idziemy po najmniejszej linii oporu, w każdym bądź razie w tym jednym zdaniu zawarliśmy aż trzy z dziesięciu najczęściej popełnianych błędów leksykalnych. Zwracamy na nie uwagę przy okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Data publikacji: 22-02-2020

Małgorzata Kożuchowska żegna się z fanami! Ogłosiła koniec Rodzinki.pl

Wydawałoby się, że „Rodzinka.pl” to jeden z najchętniej oglądanych i najpopularniejszych seriali, które wyprodukowała Telewizja Polska. Okazuje się, że chyba się myliliśmy… Małgorzata Kożuchowska, czyli odtwórczyni roli Natalii Boskiej, poinformowała swoich fan&oacut...

Data publikacji: 21-02-2020

DudaBus wyruszył w trasę. Odwiedzi ponad 100 miejscowości

W minioną sobotę prezydent Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Podczas konwencji wyborczej zapowiedział, że w tym roku ponownie wyruszy w Polskę DudaBusem, którym odwiedzał już w poprzedniej kampanii prezydenckiej wyborców mieszkających w różnych zakątkach kraju....

Data publikacji: 21-02-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 21-02-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 21-02-2020

Co powinien umieć uczeń na lekcjach WF, żeby zdać do następnej klasy? Zobaczcie wykaz ćwiczeń i kryteria oceny

Co powinien umieć uczeń na lekcjach WF, aby zdać do następnej klasy? Nie oszukujmy się, nie każde dziecko może zostać drugim Robertem Lewandowskim. Tak jak nie każdy ma predyspozycję, by szybko biegać i wysoko skakać. Decydują o tym często cechy wrodzone, jak wzrost, budowa ciała. Stąd poczucie wielu rodziców, że ich dziecko na lekcji wychowania fizycznego zostało niesprawiedliwie ocenione. Co musi umieć uczeń na lekcjach WF, żeby zdać do następnej klasy? Co nauczyciel powinien brać pod uwagę wystawiając cenzurkę? Dobrą postawę i dobre chęci. Niemniej jednak jest też zestaw umiejętności wynikających z podstawy programowej, które nasze dziecko opanować powinno.

Data publikacji: 21-02-2020

Będzie piąty prezes Parku Śląskiego po 15 miesiącach dobrej zmiany w województwie. Tomasz Papaj wczoraj zrezygnował ze stanowiska

W trakcie 15 miesięcy urzędowania marszałka Jakuba Chełstowskiego, podległy mu Park Śląski będzie miał piątego prezesa. Wczoraj rezygnację złożył Tomasz Papaj. Piąty prezes ma przyjść do pracy już w poniedziałek. Według niepotwierdzonej plotki stanowisko to może objąć Agnieszka Bożek, bliska współpracowniczka marszałka, dyrektor departamentu obsługi zarządu województwa w urzędzie marszałkowskim.

Data publikacji: 21-02-2020