Artykuły z dnia: 29-07-2020

Maggie - dziwne wydarzenia wywołane... kliszą rentgenowską?

Niewielkim szpitalem wstrząsa spory skandal: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której jest niezbity dowód. Ktoś „bawił się w doktora” w laboratorium. Nagle prowadzi to do wielu dziwnych wydarzeń…  Rok produkcji: 2018 Oryginalny tytuł: Me-giPr...

Data publikacji: 29-07-2020

Sophie Turner i Joe Jonas zostali rodzicami!

Sophie Turner i Joe Jonas od niedawna są małżeństwem. A dokładniej od 2019 roku. Szybko zaczęły krążyć plotki jakoby para spodziewała się dziecka, ale żadne z nich nigdy oficjalnie tego nie potwierdziło. Paparazzi zrobili jednak zdjęcia aktorce „Gry o tron” i na każdym z nich dokładnie b...

Data publikacji: 29-07-2020

Na stadion Piasta Gliwice wjechał ciężki sprzęt. Obiekt otrzyma nową murawę

Rozgrywki w Ekstraklasie dobiegły końca, dlatego przyszedł czas na prace remontowe. Na stadion Piasta Gliwice wjechał ciężki sprzęt, który zdarł obecną murawę na płycie boiska. Jak tłumaczy klub, stara jest już wyeksploatowana. Nowa murawa zostanie położona do połowy sierpnia.

Data publikacji: 29-07-2020

Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Zdjęcia były kręcone m.in. w Zabrzu

W maju Kazik Staszewski i jego utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” wywołał niezłe zamieszanie nie tylko na historycznym notowaniu listy przebojów radiowej "Trójki". Wokalista Kultu na koncie ma także utwory, które trafiły do filmów. Wśród nich m.in. "Ballada o Janku Wiśniewskim" z filmu "Czarny czwartek". Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się premiera piosenki „25 lat niewinności”, której Kazik jest autorem. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka pojawi się na ekranach kin we wrześniu.

Data publikacji: 29-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 29-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 29-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 29-07-2020

Fryzury krótkie dla kobiet. Najmodniejsze krótkie cięcia na sezon letni 2020! Urocze, krótkie fryzurki [28.07.2020 r.]

Krótkie fryzury dla kobiet to hit ostatnich lat. Długie pukle już wcale nie kojarzą się z kobiecością. Asymetryczne, krótkie cięcia, fantazyjne fale, króciutkie słodkie loczki – w takich fryzurach kobiety także wyglądają wspaniale. Wahasz się, czy obciąć włosy na krótko? Chciałabyś nieco odświeżyć swój look? Podpowiadamy, w jaki sposób możesz to zrobić. Zobacz nasze zestawienie najlepszych damskich krótkich fryzur na koniec lata 2020.

Data publikacji: 29-07-2020

Drewniany kościół z Orawy zostanie kolejnym Pomnikiem Historii

Siedemnastowieczny, późnobarokowy kościół drewniany z Orawki w Małopolsce jeszcze w tym roku może trafić na listę Pomników Historii, którą ogłasza prezydent. Zdecydowała o tym Rada Ochrony Zabytków przy ministrze kultury. - Przygotowywane są materiały do opracowania projektu rozporządzenia dla kancelarii Prezydenta RP - poinformował Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Data publikacji: 29-07-2020

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Aktor czuje się dobrze

- Mąż został dziś wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego. Czuje się dobrze, właśnie jedziemy do domu - powiedziała we wtorkowe popołudnie Barbara Stuhr, żona aktora, w rozmowie z krakowską Gazetą Wyborczą. Stuhr w nocy z 12 na 13 lipca trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu.

Data publikacji: 29-07-2020

Polski samochód elektryczny. Premiera prototypów

Pierwsze modele polskich elektryków w pełnym świetle i w kilku kolorach. Spółka ElectroMobility Poland przedstawiła we wtorek prototypy polskiego samochodu elektrycznego w wersji hatchback oraz SUV.

Data publikacji: 29-07-2020

Nie trzeba będzie pokazywać prawa jazdy. Posłowie za zmianami w przepisach

Posłowie opowiedzieli się w piątek za nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, która m.in. wprowadza możliwość rejestracji przez internet samochodów dla sprzedawców nowych aut, a także znosi obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy w Polsce.

Data publikacji: 29-07-2020

HBO nakręci serial o szczepionce na koronawirusa

HBO wraz ze zdobywcą Oscara Adamem McKayem stworzy fabularyzowany serial o wyścigu korporacji szukających szczepionki na koronawirusa. Produkcja będzie adaptacją książki The First Shot Brendana Borella i - jak przekonują twórcy - skupi się na postawach firm i osób, gotowych położyć swoje życie na szali.

Data publikacji: 29-07-2020