Artykuły z dnia: 29-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 29-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 29-05-2020

„365 dni” - zdjęcia do 2. części filmu zostały przełożone

Z powodu pandemii koronawirusa prace nad większością produkcji filmowych musiały zostać przerwane aż do odwołania. Ostatnio jednak sytuacja zaczyna się poprawiać i znoszone są kolejne obostrzenia, w związku z czym niektóre ekipy filmowe szykują się już do powrotu do pracy na planie. Okazuje s...

Data publikacji: 29-05-2020

Katarzyna Łaniewska powiedziała, ile dostaje emerytury. Skrytykowała kolegów po fachu

Nie od dzisiaj wiadomo, że gwiazdy telewizji czy wokaliści, którzy przechodzą na emeryturę, dostają tak naprawdę grosze. Dużo się kiedyś o tym mówiło, a różne gwiazdy komentowały to w mediach. Okazuje się, że Katarzyna Łaniewska, która grała m.in. w „Kogel Mogel&rdq...

Data publikacji: 29-05-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 29-05-2020

Baseny otwarte od 6 czerca. Jak będzie wyglądało pływanie? Co z maseczkami? [ZASADY i WYTYCZNE - 28.05.2020]

Baseny, siłownie i kluby fitness znów będą czynne. Mogą zostać otwarte 6 czerwca po trzymiesięcznej przerwie. Rząd nie ogłosił jednak dotąd wytycznych w tym zakresie. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do wstępnego opracowania zasad, jakie mają obowiązywać na basenach po ich otwarciu. Jak będzie wyglądało korzystanie z pływalni? Czy konieczne będzie zasłanianie ust i nosa? Ile osób będzie mogło być jednocześnie w basenie? Czy z basenów będą mogli korzystać seniorzy? I przede wszystkim - czy w wodzie wirus może się rozprzestrzeniać? Zobaczcie na kolejnych slajdach szczegóły z przygotowanego na zlecenie ministerstwa zdrowia specjalnego opracowania dotyczącego działalności basenów w czasie epidemii.

Data publikacji: 29-05-2020

Ceny warzyw i owoców na targowiskach są astronomiczne. Dlaczego podrożały truskawki, czereśnie, bób, ogórki i pomidory?

Grube portfele trzeba zabrać ze sobą na targowiska miejskie w województwie śląskim, bo w ostatnim czasie strasznie zdrożały warzywa i owoce. Na targu w Zabrzu za kilogram czereśni trzeba już zapłacić 34,99 złotych, a truskawek 14,99 zł. Są targowiska, gdzie za 1 kg truskawek zapłacimy nawet 20 złotych! Dlaczego ceny warzyw i owoców są tak wygórowane? Powodów jest kilka…

Data publikacji: 29-05-2020

15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Data publikacji: 29-05-2020

Pijany z odebranym prawem jazdy trafił autem między drzewa

Zakrwawiony mężczyzna szedł boso drogą krajową nr 12 w Strzelcach (woj. łódzkie). Okazało się, że spowodował wcześniej wypadek. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdów. Pomogli mu świadkowie, wśród nich wracający ze służby policjant z komisariatu w Paradyżu.

Data publikacji: 29-05-2020

Kraków. Zderzenie dwóch samochodów na obwodnicy

W czwartek, 28 maja, przed godz. 21 na obwodnicy Krakowa w okolicy węzła Tyniec zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Na miejscu pracują służby. Zablokowane są lewe pasy obu jezdni. Ruch w obu kierunkach odbywa się prawymi pasami.

Data publikacji: 29-05-2020

Metz i Stelmach wracają do Trójki. Jest też nowy prowadzący Listę Przebojów

Piotr Metz, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Bartosz Gil i Łukasz Szwed zdecydowali się na powrót do Trójki. Jak zapewnił nowy dyrektor rozgłośni Kuba Strzyczkowski: wracają wszyscy. Jest tylko pytanie, kiedy.

Data publikacji: 29-05-2020

Nie żyje legendarny jazzman. Jego album sprzedaje się najlepiej na świecie

W niedzielę zmarł Jimmy Cobb, perkusista jazzowy, jeden z najwybitniejszych wykonawców tej muzyki, ostatni żyjący członek zespołu towarzyszącego Milesowi Davisowi w nagraniu legendarnego albumu Kind of Blue. O śmierci artysty poinformowała jego żona Eleana Tee Cobb, dodając, że przyczyną zgonu był rak płuc. Muzyk miał 91 lat.

Data publikacji: 29-05-2020

Polsat Festiwal: Giganci w Sopocie. W sobotę od 20:00

Gwiazdy polskiej muzyki na scenie Opery Leśnej 23 maja o godz. 20:00 w Polsacie. W niezwykłą podróż w czasie zabiorą widzów wyjątkowi artyści: Zbigniew Wodecki, Beata Kozidrak i Bajm, Agnieszka Chylińska oraz zespół T.Love. Koncerty z pustego amfiteatru w Sopocie poprowadzi Krzysztof Ibisz. Wzruszenia i pozytywne emocje gwarantowane!

Data publikacji: 29-05-2020